Transport dzieł sztuki

Transport dzieł sztuki obejmuje zarówno przewóz na terenie naszego kraju, jak i międzynarodowy. Co więcej, zapewniamy współpracę tylko z profesjonalnymi i wyszkolonymi kierowcami. Stosowane przez nich pojazdy są regularnie serwisowane oraz spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Gwarantujemy też ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro, wliczone w cenę.

Czym są dzieła sztuki?

transport dzieł sztuki antyków rzeźbZgodnie z definicją dzieło sztuki jest całościowym i syntetycznym wytworem artystycznym o określonym sensie. Charakteryzuje się ono wysokimi walorami estetycznymi. Niemniej, poza funkcją estetyczną, może też pełnić inne funkcje. Zaliczają się do nich na przykład funkcje wychowawcze, poznawcze, użytkowe oraz religijne. Ze względu na mobilność, dzieła sztuki dzielą się na dwa rodzaje – ruchome i nieruchome.

Do ruchomych można zaliczyć między innymi:

obrazy i plakaty,
rzeźby,
meble (w tym również antyki),
małą architekturę (czyli zespół niewielkich obiektów budowlanych),
przedmioty użytkowe (na przykład lampy lub wazy),
przedmioty dekoracyjne (na przykład wyroby rękodzielnicze).

Natomiast do nieruchomych zaliczamy np.:

elementy konstrukcji (np. podłogi, stropy),
detale architektoniczne (inaczej wykończenia budowli),
elementy wyposażenia (np. piece kaflowe).

Profesjonalny transport dzieł sztuki

Transport dzieł sztuki wymaga dużego doświadczenia oraz specjalnego podejścia. Dlatego też ich przewóz najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie spedycyjnej. Notabene, nie każda firma podejmuje się wykonania tego typu usługi. Jest to spowodowane dużą odpowiedzialnością. Tego rodzaju ładunki są często wartościowe, nie tylko pod względem materialnym, ale też sentymentalnym. Ponadto niejednokrotnie są kruche, delikatne, a także wrażliwe na uszkodzenia.

Firma iCaro Logistics zatrudnia specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w planowaniu, organizowaniu i realizacji przewozu różnego rodzaju towarów. Na życzenie Klienta możemy wykonać również profesjonalny transport dzieł sztuki. Nasza oferta w tym zakresie obejmuje kompleksową obsługę.

Zalicza się do niej między innymi:

koordynowanie i planowanie transportu,
zarządzanie łańcuchem dostaw,
realizowanie odpraw celnych,
ubezpieczenie ładunku,
monitorowanie wykonywanego zlecenia,
przestrzeganie terminowości przewozu.

Realizujemy każdy rodzaj transportu – drogowy, morski i lotniczy. Ponadto, jeśli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy w stanie zmagazynować powierzony nam towar. Dysponujemy własnymi, przestronnymi i piętrowymi halami magazynowymi. Są one wyposażone w wózki widłowe i inny niezbędny sprzęt.

Jak przewozi się dzieła sztuki?

transport dzieł sztuki antyków rzeźb obrazówJak już wspomniano, przewóz dzieł sztuki jest przedsięwzięciem wymagającym i złożonym. Istotną rolę odgrywa tu przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru. Do najczęstszych materiałów zabezpieczających można zaliczyć folię bąbelkową, folię typu stretch, specjalne gąbki i wypełniacze, karton, czy też tekturę.

Obrazy, przewozi się w pozycji pionowej, wzdłuż bocznej ściany pojazdu. Znacznie minimalizuje to ryzyko wystąpienia otarć czy innych uszkodzeń. Ponadto należy je dodatkowo przymocować specjalnymi pasami, taśmami lub elastycznymi linkami. Z kolei inne dzieła sztuki, takie jak na przykład rzeźby, przewozi się w kartonach. Powinny one znajdować się bezpośrednio na podłodze pojazdu i być przymocowane do jego ścian. Do tego celu również używa się specjalnych taśm, linek i pasów. Warto też zastosować maty antypoślizgowe.

Pojazdy stosowane w przewozie dzieł sztuki

Oprócz odpowiedniego zabezpieczenia i zachowania wszelkich środków ostrożności, przewóz dzieł sztuki wymaga też zastosowania właściwego pojazdu. Przede wszystkim powinien on posiadać odpowiednio dużą przestrzeń załadowczą, dostosowaną do wielkości i wagi przewożonych towarów. Warto też, żeby posiadał pneumatyczne zawieszenie oraz był wyposażony w windę załadowczą. Ponadto niektóre dzieła sztuki wymagają przechowywania w warunkach kontrolowanych. Chodzi tu zachowanie określonej temperatury oraz wilgotności powietrza, co również wymaga zastosowania specjalistycznego pojazdu.

Nasi specjaliści każdorazowo dbają o to, żeby dobrać odpowiedni środek transportu. Zawsze jest on dostosowany do rodzaju przewożonego towaru oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta.

Sprawdzona firma transportowa — dzieła sztuki

Zdajemy sobie sprawę, że transport dzieł sztuki wymaga specjalnego podejścia i przygotowania. Dlatego też każde zlecenie traktujemy bardzo indywidualnie. Odznaczamy się przy tym dużą starannością i dbałością o szczegóły. Nasze usługi w tym zakresie oferujemy zarówno Klientom prywatnym, jak i większym i mniejszym firmom oraz instytucjom.

Krajowy i międzynarodowy transport dzieł sztuki. Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222