Transport siana

iCaro Logistics to firma specjalizująca się w branży TSL. W związku z tym oferujemy szeroki zakres usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych. Jedną z nich jest transport siana oraz słomy w formie bel lub kostek.

Siano, a słoma – czym się różnią?

transport bel siana słomyMówiąc o transporcie siana i słomy warto w pierwszej kolejności scharakteryzować, czym one w ogóle są. Zwłaszcza że jak się okazuje, wiele osób myli pojęcie siana i słomy, lub uważa te płody rolne za tożsame.

Siano to skoszone i ususzone trawy, rośliny motylkowe i inne, rosnące na przykład na łąkach. Tak skoszoną i ususzoną trawę zwija się w bele, a następnie transportuje do stodoły. Proces koszenia, suszenia i magazynowania nazywa się sianokosami. Siano jest najważniejszą z suchych pasz dla zwierząt i używa się go do karmienia na przykład koni. Rozróżnia się między innymi następujące rodzaje siana:

siano łąkowe,
siano z życicy,
siano z trawy uprawianej na nasiona.

Sianokiszonka jest odmianą siana. Jest to pasza składająca się z 40 do 60 procent z suchej masy, która jest jeszcze zielona. Używa się jej do karmienia koni oraz małych przeżuwaczy, takich, jak chociażby kozy i owce. Sianokiszonkę zbiera się w bele, silosy lub pryzmy.

Słoma to skoszone i ususzone łodygi i liście po roślinach, które rosły na polu. Ma ona wiele zastosowań. Dodaje się ją na przykład do pasz zwierzęcych, z których następnie wytwarza się obornik. Można ją też używać do produkcji biopaliwa, do pokryć dachowych jako strzechy lub do ocieplania budynków jako materiał izolacyjny. Słomę przechowuje się w stodołach w postaci stert lub stogów.

Transport siana – oferta iCaro Logistics

Transport siana i słomy wykonujemy zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. W związku z tym ich międzynarodowy przewóz obejmuje kraje europejskie i nie tylko. Zlecenia na tego typu usługi otrzymujemy głównie od większych i mniejszych przedsiębiorstw z branży rolniczej. Niejednokrotnie jednak zgłaszają się do nas również przedstawiciele innych branż oraz osoby prywatne.

Kadrę naszej firmy stanowią wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie transportu, spedycji i logistyki. Posiadają oni szeroki zakres wiedzy i umiejętności oraz niezbędne doświadczenie. Dzięki temu są w stanie zaplanować i zrealizować każdy transport, w tym:

transport siana,
transport sianokiszonek,
transport słomy.

Czym przewozi się siano i słomę?

transport bel siana słomyDo ciężarowego transportu siana i słomy wykorzystuje się przede wszystkim platformy, czyli naczepy niskopodwoziowe. Są one przeznaczone do transportu towarów o niestandardowych wymiarach, wymagających dużych i płaskich powierzchni. Dlatego też świetnie się nadają do transportu bel siana, słomy czy też sianokiszonek. Zalety przyczep platformowych to między innymi:

duża powierzchnia ładunkowa,
zróżnicowana ładowność,
wydajność przewozu,
bezpieczeństwo przewozu,
wygodny załadunek i rozładunek.

Dobór naczepy platformowej jest uzależniony od ciężaru i objętości przewożonego ładunku. Do transportu bel siana i słomy wykorzystuje się naczepy o mniejszej dopuszczalnej ładowności. Natomiast do przewozu bel sianokiszonki stosuje się przyczepy o większej dopuszczalnej ładowności, które posiadają większą liczbę osi.

Firma iCaro Logistics ma do swojej dyspozycji szeroki wachlarz przyczep niskopodwoziowych o różnej ładowności. Nasi specjaliści zadbają o to, żeby dobrać odpowiednią naczepę. Uwzględnią przy tym indywidualne potrzeby każdego Klienta oraz rodzaj przewożonego towaru.

Transport bel siana i słomy, a względy bezpieczeństwa

Bele sprasowanego siana lub słomy nazywa się też balotami. Do ich bezpiecznego transportu używa się specjalnych pasów zabezpieczających. Wiele naczep jest wyposażonych w skrzynię do ich wygodnego przechowywania.

Istotną rolę w bezpiecznym przewozie bel siana lub słomy odgrywa też sama przyczepa, a dokładniej mówiąc jakość jej wykonania. Ważne jest, żeby brzegi podłogi i narożniki ścian drabinkowych były gładkie. Dzięki temu nie uszkodzą balotów owiniętych folią lub siatką.

Ponadto bezpieczny przewóz tego typu ładunków zależy w dużej mierze od kierowcy. Manewrowanie naczepami o takiej długości wymaga wzmożonej koncentracji, umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego też firma iCaro Logistics współpracuje w tym zakresie z wyszkolonymi kierowcami. Dowiozą oni Państwa towar nie tylko na czas, ale też bez uszkodzeń. Dodatkowo w cenę każdego transportu wliczone jest ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro.

Transport siana – postaw na profesjonalizm

Oferujemy Państwu kompleksowe i profesjonalne usługi w zakresie transportu różnego rodzaju towarów, w tym siana i słomy. Wysoka jakość wykonywanych przez nas usług, idzie w parze z przystępnymi cenami. W celu uzyskania bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny, prosimy o kontakt telefoniczny lub skorzystanie z formularza.

Sprawny i bezpieczny transport siana i nie tylko. Zapraszamy do współpracy!

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Na jakich rynkach jesteśmy?