Transport siana

iCaro Logistics to firma specjalizująca się w branży TSL. W związku z tym oferujemy szeroki zakres usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych. Jedną z nich jest transport siana oraz słomy w formie bel lub kostek.

Siano, a słoma – czym się różnią?

transport bel siana słomyMówiąc o transporcie siana i słomy warto w pierwszej kolejności scharakteryzować, czym one w ogóle są. Zwłaszcza że jak się okazuje, wiele osób myli pojęcie siana i słomy, lub uważa te płody rolne za tożsame.

Siano to skoszone i ususzone trawy, rośliny motylkowe i inne, rosnące na przykład na łąkach. Taką dokładnie przygotowaną trawę zwija się w bele, a następnie transportuje do stodoły. Służy ona jako najważniejsza z suchych pasz dla zwierząt i używa się jej do karmienia np. koni. Proces koszenia, suszenia i magazynowania nazywa się sianokosami. Rozróżnia się między innymi następujące rodzaje siana:

siano łąkowe,
siano z życicy,
siano z trawy uprawianej na nasiona.

Sianokiszonka jest odmianą siana. Jest to pasza składająca się z 40 – 60 procent z suchej masy, która jest jeszcze zielona. Używa się jej do karmienia koni oraz małych przeżuwaczy, takich, jak chociażby kozy i owce. Sianokiszonkę zbiera się w bele, silosy lub pryzmy.

Słoma to skoszone i ususzone łodygi i liście po roślinach, które rosły na polu. Ma ona wiele zastosowań. Dodaje się ją np. do pasz zwierzęcych, z których następnie wytwarza się obornik. Można ją też używać do produkcji biopaliwa, do pokryć dachowych jako strzechy lub do ocieplania budynków jako materiał izolacyjny. Słomę przechowuje się w stodołach w postaci stert lub stogów.

Transport siana – oferta iCaro Logistics

Transport siana i słomy wykonujemy zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. W związku z tym ich międzynarodowy przewóz obejmuje kraje europejskie i nie tylko. Zlecenia na tego typu usługi otrzymujemy głównie od większych i mniejszych przedsiębiorstw z branży rolniczej. Niejednokrotnie jednak zgłaszają się do nas również przedstawiciele innych branż oraz osoby prywatne.

Kadrę naszej firmy stanowią wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie transportu, spedycji i logistyki. Posiadają oni szeroki zakres wiedzy i umiejętności oraz niezbędne doświadczenie. Dzięki temu są w stanie zaplanować i zrealizować każdy transport, w tym:

transport siana,
transport sianokiszonek,
transport słomy.

Czym przewozi się siano i słomę?

transport bel siana słomyDo ciężarowego transportu siana i słomy wykorzystuje się przede wszystkim platformy, czyli naczepy niskopodwoziowe. Są one przeznaczone do przewozu towarów o niestandardowych wymiarach, wymagających dużych i płaskich powierzchni. Dlatego też świetnie się nadają do takiego właśnie transportu. Zalety przyczep platformowych to między innymi:

duża powierzchnia ładunkowa,
zróżnicowana ładowność,
wydajność przewozu,
bezpieczeństwo przewozu,
wygodny załadunek i rozładunek.

Dobór naczepy platformowej jest uzależniony od ciężaru i objętości przewożonego ładunku. Do przewozu bel siana i słomy wykorzystuje się naczepy o mniejszej dopuszczalnej ładowności. Natomiast do przewozu bel sianokiszonki stosuje się przyczepy o większej dopuszczalnej ładowności, które posiadają większą liczbę osi.

Firma iCaro Logistics ma do swojej dyspozycji szeroki wachlarz przyczep niskopodwoziowych o różnej ładowności. Nasi specjaliści zadbają o to, żeby dobrać odpowiednią naczepę. Uwzględnią przy tym indywidualne potrzeby każdego Klienta oraz rodzaj przewożonego towaru.

Transport bel siana i słomy, a względy bezpieczeństwa

Bele sprasowanego siana lub słomy nazywa się też balotami. Do ich bezpiecznego transportu używa się specjalnych pasów zabezpieczających. Wiele naczep jest wyposażonych w skrzynię do ich wygodnego przechowywania.

Istotną rolę w bezpiecznym przewozie bel siana lub słomy odgrywa też sama przyczepa, a dokładniej mówiąc jakość jej wykonania. Ważne jest, żeby brzegi podłogi i narożniki ścian drabinkowych były gładkie. Dzięki temu nie uszkodzą balotów owiniętych folią lub siatką.

Ponadto bezpieczny przewóz tego typu ładunków zależy w dużej mierze od kierowcy. Manewrowanie naczepami o takiej długości wymaga wzmożonej koncentracji, umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego też firma iCaro Logistics współpracuje w tym zakresie z wyszkolonymi kierowcami. Dowiozą oni Państwa towar nie tylko na czas, ale też bez uszkodzeń. Dodatkowo w cenę każdego transportu wliczone jest ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro.

Transport siana – postaw na profesjonalizm

Oferujemy Państwu kompleksowe i profesjonalne usługi w zakresie transportu różnego rodzaju towarów, w tym siana i słomy. Wysoka jakość wykonywanych przez nas usług, idzie w parze z przystępnymi cenami. W celu uzyskania bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny, prosimy o kontakt telefoniczny lub skorzystanie z formularza.

Sprawny i bezpieczny transport siana i nie tylko. Zapraszamy do współpracy!

transport-siano-icaro

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Transport siana - czy siano i słoma to to samo?

Siano to skoszona trawa rosnące na przykład na łąkach. Taką trawę zawija się w bele i transportuje do stodoły. Słoma to ususzone łodygi i liście po roślinach, które rosły na polu.

Czy transport siana wykonywany jest tylko na terenie Polski?

Firma iCaro Logistics wykonuje transport siana na terenie Polski jak i poza jej granicami. Wykonujemy usługi w całej Europie, wykorzystując m.in. transport drogowy, morski, lotniczy czy kolejowy.

Jakie pojazdy są używane do transportu siana i słomy?

Do transportu wykorzystuje się przede wszystkim platformy, znane jako naczepy niskopodwoziowe, przeznaczone do transportu ładunków o niestandardowych wymiarach. Dobór naczepy zależy od ciężaru przewożonego ładunku. Firma iCaro Logistics oferuje szeroki wachlarz przyczep niskopodwoziowych o różnej ładowności. Gwarantujemy indywidualne podejście, a nasi specjaliści wybiorą najlepszą możliwość dla Twojego transportu.

Jakie względy bezpieczeństwa należy zachować podczas transportu siana?

Do bezpiecznego transportu siana używa się specjalnych pasów zabezpieczających. Ładunek należy zabezpieczyć przed przemieszczaniem się na przyczepie lub ciężarówce, aby uniknąć przeciążenia osi. Istotną rolę w bezpiecznym przewozie bel siana lub słomy odgrywa sama jakość przyczepy. Firma iCaro Logistics oferuje w tym zakresie najwyższej jakości pojazdy oraz tylko wyszkolonych kierowców.