Transport drewna

Potrzebujesz pewnego przewoźnika dla krajowego lub międzynarodowego transportu drewna? Wybierając doświadczenie możesz być spokojny o terminowość dostaw.  Skontaktuj się z nami — skorzystaj z wiedzy najlepszych specjalistów i uzyskaj profesjonalny przewóz!

drewno opałowe transport

Transport drzewny — specyfika

Wyróżniamy kilka metod zabezpieczania i przewożenia drewna. Często wykorzystywany jest tzw. załadunek paletowy. Ma to miejsce na ogół w przypadku dostarczania tarcicy — czyli drewna przetartego, podzielonego na mniejsze części. Takie przewozy uznawane są za nieco łatwiejsze, właśnie ze względu na możliwość grupowania surowca w palety o określonych parametrach. Jednak również tu konieczna jest specjalistyczna wiedza branżowa i sprzęt. Wymagane jest dodatkowe zabezpieczanie palet pasami lub drutami.

Za zdecydowanie trudniejszy, pod względem logistycznym, uznaje się dłużycowy przewóz drewna. Ten rodzaj odnosi się w tym wypadku do przewożenia ściętych drzew. Wymaga on bowiem wykorzystania tylko pojazdów o szczególnym przystosowaniu (ze specjalistycznym nadwoziem). W związku z pokaźną długością dostarczanego surowca, konieczne jest użycie na przykład szkieletów stalowych – tzw. kłonic.

Drewno opałowe transport, każda ilość i waga

Drewno to surowiec niezwykle uniwersalny. Jest wykorzystywany do budowy domów, produkcji mebli, wykończeń, wytwarzania artykułów papierniczych i zabawek. W dobie ekologii i powrotu do natury tylko zyskuje on na popularności. Aktualnie jest często wykorzystywany do zastępowania plastiku i tworzyw sztucznych w produkcjach wielu artykułów.

Do transportu drewna opałowego spedytor powinien wykorzystać tylko pojazdy i sprzęt, przystosowane do przewożenia tego surowca. Mamy w swojej flocie samochody szczególnie przygotowane do takich przewozów. Są wśród nich:

ciężarówki o różnorodnych parametrach załadunkowych,
wywrotki,
pojazdy oplandekowane,
samochody niskopodwoziowe,
zestawy,
pojazdy typu semi,
firanki,
i inne.

Posiadamy cały profesjonalny sprzęt, potrzebny do bezpiecznego i sprawnego załadunku. Windy hydrauliczne, wózki widłowe, podnośniki i inne specjalistyczne urządzenia wykorzystujemy dbając o każdy szczegół załadunku. Dlaczego jest on w tym przypadku aż tak istotny? – Bo drewno to tzw. towar “żywy”. Oznacza to, że nieodpowiednie zabezpieczenie na czas transportu może skutkować jego przemieszczaniem się podczas pokonywania trasy.

Bezpieczny transport drewna HDS

transport drewna hds

Do realizacji usług wykorzystujemy również profesjonalne dźwigi. Transport drewna HDS to jednak tylko część naszej rozbudowanej oferty. Przewozimy drewno dłużycowe, kłodowe, krótkie, opałowe i wielkogabarytowe. Szybki załadunek przy użyciu dźwigów wykonujemy w kraju, jak i za granicą.

W przypadku dostaw tego typu konieczne jest zastosowanie się do wielu wymogów. Wymagające są, chociażby regulacje, związane z okazałą wagą dostaw tego surowca. Konieczne jest tu zastosowanie się do przepisów, między innymi dotyczących mocowania i zabezpieczania przewozu. Niezwykle istotna jest także dbałość o zachowanie stabilności załadunku i całego pojazdu.

Dostarczanie drewna powszechnie uchodzi za trudne. Jeśli przeprowadzone jest nieumiejętnie — grozi otrzymaniem dotkliwych kar. Firma iCaro bez przeszkód wykona dla Ciebie transport drewna. Przepisy i formalności również zostaw specjalistom godnym zaufania. Możesz mieć pewność, że cały proces odbędzie się zgodnie z planem, a Ty otrzymasz swój towar na czas.

Pewny transport drewna opałowego

Przewozimy drewno o różnym przeznaczeniu, w tym drewno opałowe. Transport odbywa się zawsze po uprzednim, bardzo dokładnym, zbadaniu potrzeb Klienta. Jesteśmy cenionym, stałym partnerem przewozowym dla dużych przedsiębiorstw. Wykonujemy transporty dłużycowe, transporty całopojazdowe, transporty niskopodwoziowe, transporty z doładunkiem, transporty bezpośrednie, transporty wielkogabarytowe, transporty paletowe, i wiele więcej.

Sprawnie i punktualnie wykonamy także transport pilny. Zgłoś nam potrzebę ekspresowego przewozu! Niekiedy możemy rozpocząć realizację usługi już kilka godzin po wypełnieniu formularza. Napisz lub zadzwoń już teraz. Podając nam szczegóły Twojego załadunku, szybko otrzymasz bezpłatną wycenę. Na czas realizacji otrzymasz indywidualnego konsultanta. Będzie on do Twojej dyspozycji 24 h na dobę.

 

drewno-transport-icaro

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222