Transport chłodnie

Transport Chłodnie jest to jedna z wielu usług w naszej ofercie, którą chcemy Państwu przedstawić oraz zachęcamy do skorzystania z niej. Rodzaj spedycji, o której jest mowa obejmuje, zarówno przewóz krajowy, jak i międzynarodowy. Do skorzystania z naszych usług w zakresie tranzytu ładunków mrożonych zapraszamy duże przedsiębiorstwa, mniejsze firmy oraz Klientów indywidualnych.

Usługi transportowe — chłodnia

transport chłodniczyRelokacja towarów wrażliwych na temperaturę wymaga przechowywania ich w kontrolowanych warunkach. Niezwykle ważne jest przy tym zachowanie odpowiednio niskiej temperatury, a także określonej wilgotności powietrza. Funkcjonowanie takiej usługi jest regulowane przez konwencję ATP sporządzoną we wrześniu 1970 roku w Genewie. Jest to międzynarodowa umowa dotycząca przewozu towarów oraz artykułów spożywczych. Odnosi się ona również do specjalnych środków transportu, dopasowanych do określonych rodzajów środków lokomocji.

Chłodnie transport — wykorzystywane przez nas pojazdy

Jak już wspomniano, do przewozu dóbr produkcyjnych wymagających niskich temperatur używamy, pojazdów wyposażonych w agregaty chłodnicze. Gdy zlecenie jest uzależnione od małego rozmiaru produktów, to często realizowaną usługą jest transport chłodnią do 3,5 tony.

W transporcie chłodniczym wykorzystujemy następujące rodzaje pojazdów:

Chłodnie – posiadają agregat, który zapewnia odpowiednią temperaturę w skrzyni ładunkowej. Są szczególnie przydatne na dłuższych dystansach. Można je podzielić na trzy rodzaje:

  Doppelstock – wyposażone są w regulowaną podłogę. Dopasowuje się ją do wysokości dostarczanego towaru, tworząc dwa poziomy.
  Z grodzią – dają możliwość podzielenia komory chłodniczej. W każdej z wydzielonych części można wówczas utrzymywać inną temperaturę oraz wilgotność.
  Chłodnie Hakowe – posiadają zamontowane wewnątrz haki, na których można translokować na przykład tusze mięsne.

Izotermy – Skrzynia ładunkowa pojazdów jest izolowana specjalnymi materiałami (na przykład styropianem), które ograniczają wymianę cieplną między przewożonymi artykułami a środowiskiem zewnętrznym. Tego typu pojazdy sprawdzają się na krótkich i średnich dystansach.

Lodownie – artykuły w tych pojazdach są schładzane za pomocą suchego lodu.

Ładunki na chłodnie

Transport chłodniczy ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki. Przewożone są nim przede wszystkim artykuły pierwszej potrzeby, takie jak artykuły spożywcze czy medyczne. Innymi słowy, do produktów, które wymagają obsługi w odpowiednich warunkach termicznych, zaliczamy:

transport spożywczy szybko psujące się artykuły żywnościowe (na przykład surowe i mrożone mięso, ryby, owoce morza, nabiał, warzywa, owoce, lody, produkty cukiernicze),
artykuły medyczne i farmaceutyczne (na przykład leki, półprodukty farmaceutyczne),
kosmetyki,
rośliny ozdobne, kwiaty cięte,
środki rolnicze,
niektóre ładunki niebezpieczne, tak zwane ADR.

Spedycja chłodnia

Przewoźnictwo w niskich temperaturach wymaga sprawnego oraz starannego planowania i organizacji. Ściśle biorąc, przemieszczenie produktów delikatnych i wrażliwych termicznie jest specyficznym odmianą translokacji dóbr. W tych okolicznościach wymaga on posiadania specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, a także przestrzegania odpowiednich przepisów. W rezultacie produkty należy przewozić w ściśle określonych warunkach i dowieźć na miejsce w ściśle określonym czasie. Niezwykle istotne w planowaniu tego typu transportu jest odpowiednie dobranie pojazdu, a także właściwe i optymalne zaplanowanie trasy. Opóźnienia są, szczególnie niepożądane w transporcie mrożonym w wyniku tego przykładamy wszelkich starań, aby maksymalnie ograniczyć możliwość ich powstawania.

Firmy transportowe — chłodnie

Firma iCaro Logistics świadczy usługi na najwyższym poziomie. Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra spedytorów i kierowców jest w stanie zrealizować każdy, nawet najbardziej specjalistyczne i wymagające zlecenie.

Zajmujemy się przewozem ładunków na terenie naszego kraju, a także transportem międzynarodowym chłodnią do wszystkich państw Europy (oprócz Rosji, Białorusi, i Ukrainy). Odznaczamy się przy tym indywidualnym podejściem do każdego Klienta i zlecenia, a także szerokim wachlarzem usług i rozwiązań logistycznych. Ściśle mówiąc pilotujemy każdą realizowaną operację i jesteśmy w kontakcie ze Zleceniodawcą na wszystkich etapach translokowania ładunku. W trakcie realizacji pozostajemy do dyspozycji naszych Klientów i jesteśmy dostępni pod telefonem 24 godziny na dobę.

Tym, co nas wyróżnia jest wysokie ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro, wliczone w kwotę, jaką Klient płaci za zlecenie. Wszystkie relokacje wyceniamy indywidualnie. Nabywca usługi, który zgłosi się z wyprzedzeniem, może liczyć na atrakcyjniejszą i korzystniejszą cenę. Standardowo wycenę przygotowujemy do 24 godzin. Mogą się Państwo z nami skontaktować telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. W skrócie zachęcamy do skorzystania z formularza rozszerzonego, który jest wygodny, intuicyjny i zapewni Państwu szybkie uzyskanie wyceny.

Transport chłodnia z iCaro bezpiecznie i na czas. Zapraszamy do współpracy!

wyślij-formularzzlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Na jakich rynkach jesteśmy?