Szybki transport

Szybki transport to jedna z pozycji znajdujących się w szerokiej ofercie naszych usług transportowych, które polecamy. Oferta obejmuje zarówno ekspresowy przewóz krajowy, jak i międzynarodowy. Do skorzystania w tym zakresie zapraszamy duże i mniejsze firmy, a także Klientów indywidualnych.

szybki-transport-icaro

Czym jest transport ekspresowy?

To niezwykle ważny element prawidłowego i sprawnego funkcjonowania wielu polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Szybki przewóz towarów wykonywany jest środkiem transportu, który pozwala dotrzeć do miejsca docelowego w przyspieszonym czasie, czyli w ciągu 24 godzin.

Na czym polega transport ekspresowy?

Polega na przewiezieniu przesyłki bezpośrednio z punktu A do punktu B, bez konieczności przeładunku. Tego rodzaju szybki transport uwzględnia indywidualne potrzeby każdego Klienta i pozwala na dostarczenie towarów z pilnym terminem rozładunku. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które ze względu na specyfikę świadczonych usług, są zobowiązane przestrzegać ścisłych terminów. Zaliczają się do nich między innymi firmy przesyłające wyroby spożywcze lub próbki chemiczne. Szybkiemu transportowi podlegają również materiały, które są na tyle istotne, że ich brak może spowodować wstrzymanie produkcji. Sprawdza się on także w sytuacjach, gdy Klient musi zrealizować pilną dostawę lub nieoczekiwane zamówienie.

Stosowane pojazdy

W przewozach ekspresowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, najczęściej stosuje się mniejsze środki transportu. Są to pojazdy, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Zaletą takiego wyboru jest to, że nie podlega on ograniczeniom związanym z normami czasu pracy, w związku z czym nie wymaga zastosowania tachografu. Takie rozwiązanie umożliwia pokonywanie znacznych odległości w stosunkowo krótkim czasie. Ponadto ze względu na mniejszy rozmiar i masę, pojazd jest w stanie szybciej dostarczyć przesyłkę.

Istnieją jednak sytuacje, gdy towar przeznaczony do szybkiego przewozu jest niewymiarowy, czyli nienormatywny lub ponadgabarytowy. Tego typu przesyłka wymaga specjalnego podejścia i przygotowania. Konieczne jest wówczas optymalne dobranie pojazdu powyżej 3,5 tony. Chodzi tu o dobranie takiego środka transportu, który nie będzie generował niepotrzebnych kosztów takich, jak na przykład straty paliwa czy powierzchni. Transport ekspresowy obejmuje zarówno przewóz całopojazdowy, jak i częściowy, czyli tak zwany drobnicowy. Stosuje się w nim również różnego rodzaju naczepy, które są dostosowane do rodzaju przewożonego ładunku. Są to między innymi plandeki, firanki czy kontenery.

Nasze usługi i kadra

Do kluczowych czynników w transporcie ekspresowym zalicza się między innymi odpowiednie dobranie pojazdu, optymalizację kosztów, a także terminowość dostaw. Doświadczona i wykwalifikowana kadra spedytorów oraz kierowców iCaro Logistics stanowi gwarancję, że czynniki te zostaną prawidłowo i rzetelnie spełnione. Do naszych usług zaliczają się również: koordynowanie i planowanie transportu, zarządzanie łańcuchem dostaw, ubezpieczenie ładunku, realizowanie odpraw celnych oraz monitorowanie wykonywanych zleceń.

Poznaj usługi iCaro Logistics

szybki-transport

Pilotujemy każdy realizowany przewóz i jesteśmy w kontakcie ze Zleceniodawcą na wszystkich etapach. W trakcie realizacji pozostajemy do dyspozycji naszych Klientów i jesteśmy dostępni pod telefonem 24 godziny na dobę. Świadczymy usługi najwyższej jakości i jesteśmy w stanie przyjąć każdy, nawet najbardziej specjalistyczny i wymagający ładunek. Odznaczamy się przy tym indywidualnym podejściem do każdego Klienta i zlecenia, a także szerokim wachlarzem usług i rozwiązań logistycznych. Posiadamy niezbędny Certyfikat kompetencji zawodowych, a także licencję na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa w przewozie rzeczy. Tym, co nas wyróżnia jest ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro, wliczone w kwotę, jaką Klient zapłaci.

Wycena transportu ekspresowego oraz kontakt

Standardowo wycenę przygotowujemy do 24 godzin, ale w przypadku transportu ekspresowego czas oczekiwania jest krótszy. Oznacza to, że jesteśmy w stanie zrealizować zlecenie nawet następnego dnia roboczego. Jest to zależne między innymi od kierunku planowanego przewozu towaru oraz budżetu, jakim dysponuje Klient.

Transporty ekspresowe wyceniamy indywidualnie. Klient, który zgłosi się z wyprzedzeniem, może liczyć na atrakcyjniejszą i korzystniejszą cenę. Mogą się Państwo z nami skontaktować telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. Zachęcamy do skorzystania z formularza rozszerzonego, który jest wygodny, intuicyjny i zapewni Państwu szybkie uzyskanie wyceny.

Pewny i szybki transport.

Zapraszamy do współpracy!

formularz-wyceny

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222