Transport krajowy to jedna z ofert iCaro Logistics i zarazem podstawowy element naszej działalności, a świadczone w tym zakresie usługi obejmują wszystkie regiony Polski.

Na czym polega transport krajowy?

transport-krajowy

Transport krajowy, inaczej wewnątrzkrajowy przewóz towarów, polega na zorganizowanym przemieszczeniu różnego rodzaju produktów i ładunków na terenie naszego kraju, pojazdami lub zespołami pojazdów zarejestrowanymi w Polsce. Oznacza to, że miejsce rozpoczęcia podróży środka lokomocji, trasa i droga, jaką on pokonuje, a także miejsce zakończenia podróży znajdują się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Niezwykle ważny element prawidłowego i sprawnego funkcjonowania wielu polskich przedsiębiorstw jest właśnie transport w kraju. Mamy to na uwadze, dlatego nasze usługi dedykujemy zarówno dużym, jak i niewielkim firmom produkcyjnym i handlowym. Do współpracy zapraszamy również Klientów indywidualnych.

Już teraz wyceń swój transport!

Usługi transportowe krajowe w iCaro Logistics

W skład oferty iCaro Logistics wchodzi organizowanie transportu krajowego do 3,5 tony, jak i wymagającego wykorzystania większych pojazdów. Zajmujemy się wszystkimi formami przewozów ładunków różnego rodzaju na trasach krajowych, również całopojazdowych, czyli tzw. Full Truck Load (FTL), jak i częściowych, czyli Less Than Truck Load (LTL).

Czym jest całopojazdowy transport krajowy?

Transport krajowy — całopojazdowy — jest jedną z najpopularniejszych metod przewożenia ładunków. Polega on na przemieszczeniu towaru przy zarezerwowaniu dla niego całej powierzchni ładownej pojazdu. Bezsprzecznie o takim przewozie mówimy też, kiedy tonaż danego ładunku osiąga 24 tony, czyli graniczną dozwoloną w Polsce wagę. Co więcej, tego typu transport występuje też w przypadku, gdy Klient wynajmuje na wyłączność cały pojazd, bez względu na ilość i objętość towaru, jaki załaduje.

Niewątpliwą zaletą przewozu całopojazdowego jest jego prosta organizacja, ponieważ występuje wówczas jedno miejsce nadania oraz odbioru towaru. Nie ma konieczności magazynowania czy przeładunku. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy konieczne jest szybkie dostarczenie przesyłki lub ładunek nie nadaje się do długich tras.

Na czym polega transport krajowy częściowy?

Transport częściowy, nazywany także drobnicowym, nie zajmuje całej powierzchni ładunkowej pojazdu, a jedynie jej część. Ponadto dostępna przestrzeń jest dzielona pomiędzy różnych nadawców. Przewożone towary są stosunkowo niewielkich gabarytów, różnego rodzaju kształtów i mogą być zapakowane jednostkowo bądź w zbiorczych opakowaniach.

Transport drobnicowy jest często stosowany w naszej polskiej spedycji, jak i za granicą. Wymaga on bardzo dobrego planowania, organizacji i gospodarowania przestrzenią ładunkową. Rozproszenie zarówno nadawców, jak i odbiorców przesyłek sprawia, że czas przemieszczenia towaru się przedłuża, dlatego jest on dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy przesyłka nie wymaga szybkiego doręczenia. Transport częściowy należy do tańszych form transportu krajowego.

Co to jest transport krajowy niewymiarowego towaru?

Do naszych usług zaliczamy też transport krajowy niewymiarowego towaru. Przewóz, tego rodzaju niestandardowych towarów, wymaga specjalnego podejścia, przygotowania i planowania. Zaliczamy do niego ładunki nienormatywne, czyli ponadnormatywne/wielkogabarytowe.

Ładunek ponadnormatywny to taki, który sprawia, że długość oraz masa pojazdu transportującego go przekracza określone, standardowo przyjęte wymiary oraz tonaż. Pojazd lub zespół pojazdów wraz z ładunkiem przekraczają wówczas swoimi wymiarami 16 metrów całkowitej długości, 2,5 metra szerokości oraz 4 metry wysokości. Ciężar całkowity, do którego zalicza się między innymi wagę paliwa i kierowcy, przekracza 42 tony. Do tego rodzaju ładunków możemy zaliczyć między innymi maszyny rolnicze, maszyny budowlane, wyposażenie zakładów przemysłowych, elementy infrastruktury drogowej, czy też elementy elektrowni wiatrowych. Do takiego przewozu wykorzystywane są specjalne naczepy niskopodwoziowe, czyli np. semi, tieffbet, platforma i inne.

Przesyłki paletowe — Polska

transport-krajowyKolejną naszą specjalizacją jest krajowy transport paletowy. Jest to bardzo popularna i uniwersalna metoda przewozu towarów, które są umieszczane na paletach, najczęściej tak zwanych „europaletach”.

Standardowa paleta ma wymiary 80 x 120 cm. Wykonana jest najczęściej z drewna, a jej konstrukcja gwarantuje bezpieczne ustawienie załadunku. Umożliwia ona transport większej ilości towarów równocześnie lub paczek o niestandardowych wymiarach, czyli wielkogabarytowych. Palety są dobrym rozwiązaniem w przypadku przewozu między innymi mebli, materiałów budowlanych, sprzętów RTV i AGD.

Dlaczego iCaro Logistics?

W iCaro Logistics profesjonalna i wykwalifikowana kadra kierowców i spedytorów świadczy usługi najwyższej jakości. Odznaczamy się indywidualnym podejściem do każdego Klienta i zlecenia, a także dużym wyborem ofert i rozwiązań logistycznych. Tym, co nas wyróżnia jest ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro, wliczone w kwotę, jaką Klient płaci za transport.

Skontaktuj się z nami!
Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

 

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222