Transport węgla z kopalni

Sezon jesienno-zimowy nieodłącznie wiąże się z zaopatrzeniem w opał. Warto zrobić to we wrześniu lub październiku, zanim temperatura na zewnątrz znacząco spadnie, a w naszych domach zrobi się chłodno. W iCaro Logistics zorganizujemy transport węgla z kopalni zarówno dla Klientów biznesowych, jak i osób prywatnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tegoroczny sezon grzewczy wzbudza w wielu osobach niepewność. Obecnie to jedna z najbardziej kluczowych kwestii.

Transport węgla z kopalnizleć go iCaro!

Jeśli szukasz firmy transportowo-spedycyjnej, która zrealizuje Twoje zlecenie, sprawdź koniecznie ofertę iCaro Logistics. Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia, dzięki czemu możesz być spokojny, że przewożony przez nas ładunek dojedzie bezpiecznie i na czas w wyznaczone przez Ciebie miejsce.

Jesteśmy zespołem składającym się wyłącznie z profesjonalistów posiadających rozległe doświadczenie w branży Transport — Spedycja — Logistyka. Dlatego zrealizujemy dla Ciebie każdy, nawet najbardziej niebezpieczny przewóz.

Doskonale wiemy, że transport węgla wymaga od firmy spedycyjnej dysponowania odpowiednimi pojazdami. Dlatego w skład naszej floty wchodzą wyłącznie nowoczesne i specjalistyczne samochody dostawcze o różnej wielkości, pakowności oraz przeznaczeniu.

transport węgla z kopalni

Flota iCaro Logistics to między innymi:

ciężarówki,
ciągniki,
busy,
cysterny,
samochody z naczepami oplandekowanymi,
pojazdy niskopodłogowe,
chłodnie,
i inne.

Z nami zrealizujesz transport samochodowy węgla.
Zadzwoń lub wypełnij bezpłatną wycenę!

Transport węgla dla kogo?

Nie da się ukryć, że węgiel jest jednym z najbardziej popularnych surowców wykorzystywanych do ogrzewania. Zapotrzebowanie na niego ciągle jest duże. Wykorzystywany jest on w firmach jak i w domach wolnostojących. W iCaro Logistics wykonujemy transport węgla z kopalni zarówno dla osób prywatnych, jak i Klientów biznesowych. Realizujemy również przewóz na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej, a także innych krajów świata. W naszej ofercie znajduje się również transport surowców w każdym stanie skupienia, z uwzględnieniem specyficznych wymogów, czy transport materiałów sypkich. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług już dziś!

Jakie wyróżnia się rodzaje węgla?

przewóz węgla

Węgiel jest surowcem powszechnie stosowanym do ogrzewania. Charakteryzuje go intensywnie czarny kolor, a także wyraźnie twarda struktura. Dzieli się na dwa podstawowe rodzaje:

  • Węgiel kamienny, czyli jeden z najpopularniejszych materiałów opałowych w naszym kraju. Każdego roku zdecydowana większość gospodarstw domowych ogrzewa się nim w sezonie jesienno-zimowym. Zawartość czystego węgla sięga ok. 75-90%.
  • Węgiel brunatny w porównaniu do kamiennego ma znacznie niższą kaloryczność. Jest on naturalnie bardzo wilgotny i łatwo chłonie wodę, przez co jest rzadziej stosowany jako opał.

Jak wygląda przewóz węgla?

W iCaro Logistics przewóz węgla realizujemy m.in. drogą lądową, używamy do tego samochodów typu wywrotka bądź kolei. Z racji tego, że w Polsce mamy dosyć dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, jak i kolejową, jesteśmy w stanie zrealizować transport opału do każdego regionu Polski. Dołącz do grona 99% zadowolonych Klientów i skorzystaj z oferty iCaro Logistics już teraz!

Transport ekogroszku

Ekogroszek to obecnie jeden z najbardziej pożądanych materiałów opałowych na naszym rodzimym rynku. Głównie z uwagi na fakt, że jest to bardziej zrównoważone rozwiązanie energetyczne. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie swoich domostw właśnie ekogroszkiem, którego cechuje przede wszystkim wysoka wartość opałowa.

Ponadto jego niski wpływ na środowisko sprawia, że jest to wybór znacznie bardziej ekologiczny niż tradycyjny węgiel. Stąd, jeśli zdecydowałeś się postawić na to rozwiązanie w kwestii ogrzewania swojego domu, w iCaro zrealizujemy dla Ciebie transport ekogroszku.

Transport węgla cena za km

W iCaro Logistics obserwujemy aktualną sytuację na rynku węglowym w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Dlatego nieustannie dopasowujemy się do ciągłych zmian, oferując Klientom wyłącznie najlepsze rozwiązania transportowe. Dlatego, jeśli chcesz poznać dokładny koszt transportu węgla, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą dedykowanego formularza umieszczonego na stronie internetowej.

Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Jakie rodzaje węgla wyróżniamy?

Wyróżniamy dwa główne rodzaje węgla: węgiel kamienny i węgiel brunatny. Węgiel kamienny to jeden z popularniejszych materiałów do ogrzewania naszych domów. Zawartość czystego węgla w węglu kamiennym sięga ok. 75-90%. Jest też lepszy jakościowo za sprawą zawartości nawet do 90% czystego węgla.

Kiedy warto zaopatrzyć się w węgiel?

Polecamy zaopatrzyć się w węgiel we wrześniu lub w październiku, zanim temperatura na zewnątrz znacząco się ochłodzi.

Jak wygląda transport opału?

W iCaro Logistics przewóz węgla realizujemy m.in. drogą lądową i używamy do tego samochodów typu wywrotka. Ponadto jesteśmy w stanie przewieźć węgiel również koleją, korzystając z wagonów. Nasza firma zajmuje się również transportem innych surowców w każdym stanie skupienia oraz materiałów sypkich.

Ile kosztuje transport węgla?

Firma iCaro Logistics podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy zawsze wybiorą najkorzystniejsze rozwiązanie. Jeśli chcesz poznać dokładny koszt transportu węgla, skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź naszą stronę i wypełnij dedykowany formularzy wyceny.

Do czego wykorzystuje się węgiel kamienny?

Węgiel kamienny jest wykorzystywany głównie jako paliwo w energetyce do produkcji energii elektrycznej i cieplnej, dzięki swoim wysokim wartościom opałowym. Jest również istotnym surowcem w przemyśle hutniczym, zwłaszcza w produkcji stali, gdzie służy jako reduktor w procesie wytapiania żelaza z rudy żelaza w piecach wysokich. Ponadto, węgiel kamienny znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym do produkcji koksu, który jest wykorzystywany jako reduktor oraz materiał opałowy, a także jako surowiec do produkcji wielu produktów chemicznych, takich jak barwniki, lekarstwa, nawozy i plastiki. Dodatkowo, węgiel kamienny ma zastosowanie w technologiach oczyszczania i przeróbki gazu, gdzie koksuje się go w celu uzyskania gazu koksowniczego, surowca do produkcji amoniaku i metanolu.

Szybki transport węgla kamiennego z kopalni - jak?

Szybki transport węgla kamiennego z kopalni do miejsc docelowych, takich jak elektrownie, huty czy odbiorcy indywidualni, wymaga dobrze zorganizowanej logistyki i wykorzystania odpowiednich środków transportu. Najczęściej stosuje się transport kolejowy lub samochodowy, które umożliwiają przewiezienie dużych ilości węgla na długie dystanse w relatywnie krótkim czasie, zapewniając efektywność kosztową i dostępność surowca. Potrzebujesz ekspresowego transportu węgla kamiennego? Zadzwoń do nas! Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie.