Transport prefabrykatów

W iCaro Logistics możesz zlecić korzystny transport prefabrykatów w kraju i za granicą. Planujemy, organizujemy i wykonujemy dowozy materiałów, przede wszystkim dla firm i dużych przedsiębiorstw, ale także dla osób prywatnych. 

Dlaczego iCaro?

 Prefabrykaty przewozimy codziennie na terenie całej Polski, Europy, jak również do wielu państw pozaeuropejskich. Zlecając nam dostarczenie towarów, możesz wybrać transport:

 • drogowy,
 • morski,
 • szynowy,
 • samolotowy,
 • multimodalny,
 • intermodalny.

Nasza spedycja oferuje Klientom przewozy: drobnicowe, całopojazdowe, ponadgabarytowe, ekspresowe, paletowe, kontenerowe, i wiele więcej. Zadzwoń do nas lub wypełnij bezpłatny formularz wyceny i sprawdź, co możemy zaoferować w temacie dostarczania prefabrykatów i artykułów budowlanych.

Transport prefabrykatów betonowych

Transport prefabrykatów

Prefabrykat, lub półprodukt betonowy, to element konstrukcyjny bądź budowlany o typowych parametrach. Wykorzystywany jest masowo w budownictwie. Na rynku produkowanych jest aktualnie wiele rodzajów betonowych prefabrykatów. Mają one zróżnicowane wymiary, kształty, jak również przeznaczenie. Są montowane i składane podczas budowy, jednak zanim to nastąpi, muszą zostać na plac budowy przewiezione. 

Dostarczenie betonowych prefabrykatów najlepiej powierzyć firmie z doświadczeniem w przewożeniu takich materiałów. Daje Ci to pewność, że towar dotrze w wyznaczone miejsce na czas i w stanie nienaruszonym.

Od konkurencji wyróżnia nas indywidualne podejście do Klienta. Każda potrzeba transportowa analizowana jest odrębnie i z uwzględnieniem szczegółowych wymagań. Szanujemy oczekiwania wszystkich Klientów, wraz ze specyfiką ich działalności, i zawsze stosujemy się do nich. Nasi eksperci szukają tylko optymalnych możliwości, które spełniają wymagania firm, bez nadmiernego obciążania ich budżetów.

Transport elementów prefabrykowanych dla firm

Gotowa forma i łatwość montażu przesądzają o popularności i częstym wykorzystaniu prefabrykatów na placach budowy. W Polsce produkowane są one najczęściej do projektów użyteczności publicznej i przemysłowych przedsięwzięć. Zastosowanie ich pozwala uniknąć długotrwałych prac mokrych, jak również ograniczeń, które mogą powodować niekorzystne warunki atmosferyczne. Połączenie specjalnych prefabrykatów umożliwia stworzenie w krótkim czasie zaplanowanej uprzednio konstrukcji.  Najpopularniejsze są prefabrykaty betonowe, żelbetowe, a także stalowe.

Co może zaskoczyć, podobne konstrukcje były znane już w XIX wieku. Aktualnie jednak rozwinięta technologia ich produkcji zapewnia znacznie szerszy wachlarz zastosowania w budownictwie. Najważniejsze, by wszystkie elementy były wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu spełniać będą wszystkie normy techniczne.

Prefabrykaty to doskonały sposób na budowanie m.in.:

 • sieci wodno-kanalizacyjnych,
 • sportowych obiektów,
 • mostów,
 • budynków o przeznaczeniu mieszkalnym.

Korzystanie w procesach budowlanych z prefabrykatów nie tylko przyspiesza całe wykonanie, ale także obniża koszty. Jest tak dzięki możliwości zatrudnienia mniejszej ilości osób do montażu, gdyż jest on łatwiejszy. Szybsze ukończenie inwestycji bezsprzecznie stanowi ważny aspekt dla przedsiębiorców. 

Aktualnie prefabrykaty powstają na ogół na bazie projektów komputerowych. Ułatwia to precyzyjne wyprodukowanie każdego, pojedynczego elementu. Najczęściej wykorzystywane w budowie prefabrykaty, to m.in.:

 • elementy przemysłowe (mury oporowe, stopy fundamentowe, belki, balkony, schody, i inne),
 • studnie wpustowe/kanalizacji sanitarnej, rury,
 • konstrukcje stalowe, potrzebne do budowy hal przemysłowych, handlowych czy magazynowych.

W iCaro Logistics codziennie obsługujemy duże przedsiębiorstwa budowlane. Stanowimy sprawdzone partnerstwo przewozowe. Służymy swoim wieloletnim doświadczeniem polskim i zagranicznym firmom. Wybierając nas, masz pewność, że wszystko przebiegnie profesjonalnie, szybko i z poszanowaniem przepisów. 

Szybki transport ścian prefabrykowanych

Ściany prefabrykowane, ze względu na swoją specyfikę, wagę i inne cechy, wymagają odpowiedniego załadunku i zabezpieczenia na czas przewozu.

Transport prefabrykatówiCaro Logistics dysponuje specjalistyczną wiedzą, także w dziedzinie transportów wielkogabarytowych. Posiadamy certyfikaty i odznaczenia, pozwalające na profesjonalne wykonywanie usług spedycyjnych. Sprawnie organizujemy również wszelkie niezbędne pozwolenia i formalności w przypadku ponadgabarytowych przewozów konstrukcji betonowych bądź stalowych. Niezależnie od ilości prefabrykowanych ścian, jaką chcesz zlecić do przewozu, nie musisz martwić się absolutnie żadnych szczegółem.

Nasze usługi to także przechowywanie nawet znacznych ilości materiałów w bardzo atrakcyjnych cenach. Jest to możliwe dzięki ogromnym halom magazynowych, jakie mamy w różnych częściach Polski.

Kompleksowe i korzystne przewozy dla firm

Specjalnie przystosowana do tego celu flota iCaro Logistics pozwala na przewożenie prefabrykatów o wysokości nawet ponad 4 m. Dzięki niskopodwoziowym pojazdom transport jest 100% bezpieczny. Nasz tabor umożliwi ponadgabarytową dostawę towarów o długości nawet do 40 m. Oferujemy ciągły nadzór firmowych łańcuchów dostaw i dedykowane usługi spedycyjne.

Dowożenie prefabrykatów może odbywać się za pomocą specjalnych zawiesi. Wówczas należy zwrócić szczególną uwagę na adekwatne dostosowanie ich długości, a także zachowanie odpowiedniego kąta nachylenia podczas całego procesu. To pomoże uchronić materiały przed uszkodzeniem i zagwarantuje ich bezpieczeństwo. Przy przewożeniu tego typu ładunków kluczowe jest szczegółowe zapoznanie się z opisem producenta prefabrykatów, jak również z instrukcją wykonawcy zawiesi. 

W ramach naszej spedycji wykonamy dla Ciebie także: 

 • obsługę podatkową, 
 • kwestie celne, 
 • przeprawy promowe, 
 • kompleksowe zarządzanie firmowymi łańcuchami dostaw, 
 • ubezpieczenie towaru, 
 • organizację niezbędnych pozwoleń,
 • korzystne magazynowanie.

Uzyskasz u nas także eksperckie i bezpłatne doradztwo najlepszych analityków. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zaufanie Klientów zyskane rzetelnością

Najlepszy sprawdzian wiarygodności firmy spedycyjnej to opinie zleceniodawców. Nasi Klienci oceniają usługi transportowe iCaro Logistics na najwyższą notę – 5/5! To potwierdzenie rzetelności naszego działania i zaufania, jakim nas darzą.

Dysponujemy polisą spedytorską OCS o bardzo wysokim wymiarze (aż do 300 000 euro). Dzięki temu zleceniodawcy mają absolutną pewność, że ich towar jest całkowicie bezpieczny, na każdym etapie wykonania.

Zadzwoń lub napisz i poznaj nasz atrakcyjny cennik przewozowy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

 

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Jaki rodzaj transportu jest wykorzystywany do przewozu prefabrykantów?

W iCaro Logictics oferujemy przewozy ponadgabarytowe, drobnicowe, kontenerowe i wiele więcej. Korzystamy zatem z transportu drogowego, morskiego, kolejowego, lotniczego, multimodalnego, a nawet intermodalnego.

Jaki jest koszt transportu prefabrykantów?

Jeśli chcesz uzyskać indywidualną wycenę swojego transportu, zadzwoń do nas lub wypełnij formularz na stronie. Nasi eksperci odpowiedzą już w 24h. Przetransportujemy Twoje artykuły budowlane.

Jakie rodzaje prefabrykantów transportujecie?

Prefabrykant jest elementem konstrukcyjnym, czy też budowlanym o określonych parametrach. Na rynku oferowanych jest wiele rodzajów prefabrykatów. Różnią się one wymiarami, kształtem czy przeznaczeniem. iCaro posiada szeroką flotę pojazdów i zatrudnia doświadczonych specjalistów. Przewieziemy dla Ciebie każdy rodzaj materiałów budowlanych, nawet wymagający transportu specjalistycznego.

Czy oferujecie transport ścian prefabrykowanych?

Biorąc pod uwagę specyfikę i wagę ścian prefabrykowanych, zdarza się, że transport taki wymaga specjalistycznego załadunku i zabezpieczenia w transporcie. Specjaliści iCaro dysponują wiedzą na temat transportów wielkogabarytowych, a jeżeli zależy Ci na przechowaniu ładunku, oferujemy także usługę magazynowania. Gwarantujemy bezpieczny transport ścian prefabrykowanych.