Transport pneumatyczny

W iCaro Logistics, obok wielu specjalistycznych usług spedycyjnych, realizujemy także transport pneumatyczny. Oferta ta skierowana jest głównie do kadry zarządzającej i właścicieli przedsiębiorstw, ale nie tylko. Ten rodzaj zleceń wykonujemy w Polsce, a także za granicą. Najczęściej wybierają go zakłady przemysłowe, firmy branż spożywczych i budowlanych.

Pneumatyczny transport — czym jest?

transport pneumatyczny materiałów sypkich

To usługa, która sprawdza się doskonale w przypadku materiałów sypkich. Zastosowanie znajduje tu sprężone powietrze, które umożliwia przesył materiału zamkniętymi przewodami. W ten sposób przewożone mogą być na przykład wapno, granulat, cement, ale także produkty spożywcze. Metoda ta świetnie nadaje się do wykorzystania w przypadku mąki, zbóż, kaszy, sproszkowanego mleka itp. Najlepiej sprawdza się dla towarów o niskiej wilgotności i niewielkiej gradacji (których pojedyncze składowe są mniejsze niż 6 mm). Możliwy jest tu szybki przesył materiałów sypkich na dużych odległościach.

Transport pneumatyczny podciśnieniowy

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, najlepszej klasy, potrzebnym do kompleksowej realizacji usługi. Cały proces możliwy jest dzięki wytworzeniu różnicy ciśnień. Możemy podzielić go na dwa rodzaje — podciśnieniowy i nadciśnieniowy. Nośnikiem w tym systemie jest powietrze. Materiały mogą być przez nie zasysane lub niejako wydmuchiwane pod ciśnieniem. Transport pneumatyczny podciśnieniowy to właśnie taki, dzięki któremu towary są zasysane z punktu ładowania.

Ten wariant usług wykorzystywany jest, chociażby do umieszczania towarów sypkich w zbiorniku. Jedną z największych zalet tej metody jest brak możliwości przedostawania się na zewnątrz pyłu. Jest tak nawet wtedy, gdy układ z jakichś względów został rozszczelniony. Dlatego ta usługa cieszy się dość dużą popularnością wśród naszych Klientów. Ma ona bowiem, bezsprzecznie, wiele zalet. Eliminuje np. straty jakościowe lub ilościowe przesyłanych w ten sposób towarów. Proces prowadzony może być na kilku różnych płaszczyznach.

Transport pneumatyczny materiałów sypkich

Jego celem zazwyczaj jest:

pakowanie towarów do opakowań,
rozładunek samochodów dostawczych i cystern,
transport materiałów między silosami podczas procesów produkcyjnych.

Usługę wykonujemy także w trybie ekspresowym. W przypadku pilnych potrzeb realizację procesu możemy rozpocząć niemal natychmiast po zgłoszeniu.

Nie wahaj się skontaktować z nami już teraz!

Jesteśmy stałym partnerem dla wielu firm o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Dysponujemy rozbudowaną flotą pojazdów o specjalistycznym przeznaczeniu. Do transportu materiałów z użyciem ciśnienia wykorzystujemy również:

cysterny,
samochody ciężarowe o różnorodnych parametrach załadunkowych,
zestawy,
i inne.

Systemy transportu pneumatycznego — wybierz specjalistę

Linie pneumatyczne często wykorzystywane są także do ważenia, mieszania czy porcjowania produktów i materiałów. Konieczna jest tu współpraca co najmniej kilku urządzeń. Kluczową rolę odgrywa oczywiście źródło powietrza — czyli dmuchawa, kompresor lub pompa próżniowa.

U nas znajdziesz praktyczne rozwiązania dla swoich potrzeb. Duże doświadczenie daje nam przewagę wśród konkurentów. Nasze usługi są wprost skrojone na miarę. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by dostosowywać się do wymagań zleceniodawców.

transport pneumatycznyChcesz skorzystać z systemów transportu pneumatycznego? Potrzebujesz fachowego wsparcia i obsługi, z której naprawdę będziesz zadowolony? – Wybierz iCaro Logistics. My wykonamy resztę!

Wybierając nas już na wstępie otrzymujesz pomoc indywidualnego konsultanta. W trakcie realizacji, na Twoje pytania odpowiadamy przez 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Realizujemy także czynności powiązane, takie jak: odprawy celne, przeprawy promem, ubezpieczenie towaru, formalności podatkowe. Z powodzeniem składujemy również, w bardzo atrakcyjnych stawkach, znaczne ilości towarów. Jest to możliwe dzięki dużemu magazynowi w Bydgoszczy, który posiadamy na własność.

Dzięki logistycznemu know-how z łatwością zarządzamy łańcuchami dostaw, zawsze dbając o terminowość. Doglądamy każdego szczegółu!

Zorganizujemy za Ciebie przewóz pneumatyczny sprawnie i fachowo. Wypełnij bezpłatny formularz i otrzymaj szybką wycenę!

Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222