Transport okien

Oferujemy Państwu skorzystanie z wielu usług transportowych realizowanych przez naszą firmę. Jedną z nich jest transport okien. Dotyczy on zarówno przewozu krajowego, jak i międzynarodowego, czyli na terenie Europy i nie tylko.

Transport okien i jego specyfika

transport okienTransport okien jest przedsięwzięciem wymagającym fachowej wiedzy oraz specjalnego sprzętu. Z tego powodu najlepiej powierzyć go profesjonalnej firmie transportowej. Co ciekawe, nie wszystkie firmy działające w branży TSL, podejmują się wykonania przewozu okien. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że szyba jest zrobiona z materiałów delikatnych jakim jest szkło, toteż jest obarczona dużym ryzykiem uszkodzenia. Dlatego też nie każda firma transportowa chce wziąć na siebie taką odpowiedzialność.

Firma iCaro Logistics posiada wszechstronną i doświadczoną kadrę spedytorów, którzy nie boją się żadnego wyzwania. W związku z tym są w stanie zrealizować każdy, nawet najbardziej wymagający przewóz. Ponadto wykonujemy między innymi transport:

ponadgabarytowy,
paletowy,
materiałów niebezpiecznych (tak zwany ADR),
chłodniczy,
materiałów budowlanych,
stali.

Zabezpieczenie okien w transporcie

Jak już wspomniano, przewóz okien jest przedsięwzięciem wymagającym dobrej organizacji oraz zachowania szczególnej ostrożności. Okna należą do materiałów kruchych i wrażliwych na uszkodzenia. Z kolei każde, nawet najmniejsze uszkodzenie, może spowodować zniszczenie całej tafli szyby. Dlatego właśnie tak istotne jest odpowiednie i fachowe zabezpieczenie.

Po pierwsze należy odpowiednio przygotować okna przeznaczone do transportu. Zazwyczaj są one fabrycznie zabezpieczone folią i narożnikami. Jeśli jednak są pozbawione tego zabezpieczenia, to należy je owinąć folią stretch. Warto przy tym pamiętać, aby była to folia przezroczysta. Czarna folia pod wpływem wysokiej temperatury może pozostawić na ramach okiennych brudne ślady, które są bardzo trudne do usunięcia. Ponadto rogi okien należy zabezpieczyć styropianowymi lub plastikowymi narożnikami.

W jaki sposób przewozi się okna?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że okna przewozi się w pozycji pionowej. Dzięki temu ryzyko uszkodzeń jest mniejsze, a dodatkowo zwiększa się przestrzeń załadunkowa przyczepy. Do takiego pionowego przewozu okien wykorzystuje się specjalne drewniane stojaki, które są wykonane z palet ułożonych w literę „L”. Ich zastosowanie znacznie skraca czas załadunku oraz rozładunku. Co ważne, stojaki powinny być ustawione wzdłuż naczepy. Sprawia to, że przewożony ładunek jest bezpieczny, nawet w przypadku niespodziewanego, gwałtownego hamowania.

transport okien

Kolejnym ważnym czynnikiem jest właściwe zamontowanie stojaków. Muszą one być dobrze przytwierdzone do podłogi przyczepy bądź busa. Następnie ostrożnie opiera się o nie okna i dodatkowo zabezpiecza je specjalnymi pasami oraz linami. Ponadto należy oddzielić od siebie poszczególne okna, wkładając między nie tekturowe lub styropianowe przekładki. Dzięki temu ramy okienne nie będą się ze sobą bezpośrednio stykały i uchronimy je od uszkodzeń i zarysowań. Takie przygotowanie i zabezpieczenie okien na czas transportu uniemożliwia ich przemieszczanie się, a co za tym idzie, minimalizuje możliwość uszkodzeń.

Firma iCaro Logistics współpracuje z wykwalifikowanymi i profesjonalnymi kierowcami. Wiedzą oni, jak należy zabezpieczyć przewożony towar, a także właściwie go załadować i rozładować. Co więcej, w trosce o Państwa spokój, zapewniamy ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro. Jest ono wliczone w cenę transportu, w związku z czym nie generuje dodatkowych kosztów.

Transport okien cena

W naszej firmie kierujemy się elastycznym i indywidualnym podejściem do każdego Klienta i zlecenia. Dotyczy to również ceny naszych usług, która zależy między innymi od takich czynników, jak:

kierunek i odległość przewozu,
ilość, masa oraz objętość przewożonego ładunku,
czas transportu.

Jeśli chcą Państwo uzyskać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę przewozu okien, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Można też skorzystać z wygodnego i intuicyjnego formularza.

Postaw na profesjonalistów

Oferujemy Państwu najwyższą jakość usług transportowych. Posiadamy wymagane certyfikaty oraz licencje. W związku z tym zadbamy o kompleksową obsługę każdego zlecenia – od załadunku po rozładunek. Dopełnimy niezbędnych formalności, a także dołożymy wszelkich starań, aby powierzony nam towar dotarł na wyznaczone miejsce bezpiecznie i na czas.

Pewny transport okien z iCaro Logistics. Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Czy transport okien za granicę jest możliwy?

W iCaro Logistics jesteśmy w stanie zorganizować transport okien i nie tylko zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jak zabezpieczyć okna w transporcie?

Należy pamiętać, że podczas transportu okien istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia. Z tego względu wiele firm nie podejmuje się przewozu okien. Podczas takiego przejazdu ważne, aby zachować szczególną ostrożność, ponieważ okna należą do materiałów kruchych, a nawet przez najmniejsze uszkodzenie można doprowadzić do zniszczenia całej tafli szyby. Przeważnie okna są fabrycznie zabezpieczone folią i narożnikami, w przypadku braku takiej ochrony należy owinąć je przezroczystą folią stretch, ponieważ czarna może ubrudzić ramy okienne. Na rogi nakładamy styropianowe lub plastikowe narożniki.

W jaki sposób przewozi się okna?

Okna przewozi się w pozycji pionowej, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń i jednocześnie zyskać na przestrzeni. Do tego wykorzystuje się drewniane stojaki, które amortyzują przesyłkę nawet podczas hamowania. Stojaki muszą być stabilnie przytwierdzone do podłogi, a na nich oddzielone od siebie przekładkami okna zabezpiecza się specjalnymi pasami i linami. Taki model zabezpieczenia chroni przed zarysowaniem i przemieszczaniem się.

Jakie są koszty transportu okien?

Koszt transportu okien zależy od wielu czynników, takich jak: odległość, czas transportu, ilość, a nawet rodzaj okien. Aby poznać dokładne koszty, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści przedstawią Ci indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb Twojego zlecenia.