Transport elektrowni wiatrowych

Transport elektrowni wiatrowych należy zdecydowanie do bardziej wymagających logistycznie procesów. Konieczne jest zastosowanie rozbudowanego branżowego know-how. Do przewozu śmigieł wiatrowych najczęściej wykorzystuje się dłużycowe naczepy. W wielu przypadkach ładunki takie wymagają użycia siłowników, które umożliwiają podnoszenie tak ciężkiego przedmiotu.

Transport elektrowni wiatrowych

Zdarza się, że poszczególne elementy wiatrowych elektrowni umieszcza się na pojeździe w uniesieniu, pod pewnym kątem. Zwłaszcza jeśli pokonywana trasa wiedzie przez tereny zabudowane, górzyste, bądź lasy, a ładunki są wyjątkowo długie. Mimo dużych gabarytów elementy te dostarcza się najczęściej właśnie za pośrednictwem transportu drogowego. To, co niekiedy może nastręczać pewne trudności, to związana z rozmiarami i wagą konieczność osobnego przewożenia elementów turbin. Po kilka sztuk dostarczać można jednak łopaty, w przypadku tych o mniejszych rozmiarach. 

Im większe i cięższe są przewożone elementy, z tym większą uwagą należy dobierać drogi, jakimi będzie wiodła trasa. Parki wiatrowe są najczęściej budowane w miejscach o niewielkiej sieci dojazdowych dróg, w rejonach o utrudnionym dostępie komunikacyjnym.

Jezdnie publiczne, jakimi dostarczane będą te ładunki, muszą uwzględniać między innymi:

 • nachylenie drogi i jej wytrzymałość mechaniczną,
 • minimalny promień skrętu wykorzystanego taboru,
 • odpowiednią wysokość wiaduktów,
 • dopuszczalną wielkość obszaru placów zawracania, parkowania.

Transport elementów elektrowni wiatrowych

W ramach przewozów elementów elektrowni wiatrowych realizujemy m.in. także:

 • Transport Elektrowni Wiatrowychtransport łopat turbiny wiatrowej,
 • transport turbiny wiatrowej.

Możesz nam zlecić wykonanie dostawy:

 • szynowej,
 • drogowej,
 • ciężarowej,
 • samolotowej,
 • morskiej,
 • intermodalnej,
 • multimodalnej.

Pełna oferta spedycyjna

Oprócz standardowych przewozów nasza spedycja to także:

 • organizacja niezbędnych pozwoleń (np. w przypadku ładunków ponadgabarytowych),
 • kompleksowa organizacja firmowych łańcuchów dostaw,
 • ubezpieczenie towaru,
 • przeprawy promem,
 • odprawy celne,
 • organizacja formalności podatkowych,
 • profesjonalne doradztwo specjalistów,
 • dobór odpowiedniego pojazdu.

Szybki przewóz materiałów ponadgabarytowych

Elektrownia wiatrowa to złożony mechanizm, umożliwiający wytwarzanie prądu elektrycznego z wykorzystaniem generatorów, czyli turbin wiatrowych. Napędzane są one energią wiatru. W tej sytuacji wytwarzanie prądu nie wymaga spalania paliw (z pominięciem nakładów potrzebnych podczas procesu samej budowy instalacji). Coraz częściej możemy zaobserwować tzw. parki czy farmy wiatrowe — czyli skupiska dużej liczby elektrowni, wraz z całą infrastrukturą. W samym tylko 2020 roku to nowoczesne rozwiązanie pokryło niemal 6 % światowych potrzeb energii elektrycznej (1590 TWh). 

Wiatrowe elektrownie podzielić możemy ze względu na moc, lokalizację i zastosowanie. Biorąc pod uwagę zastosowanie, wyróżniamy przydomowe lub przemysłowe. Z uwagi na moc — mikro (do 100 W), małe (od 100 W do 50 kW), duże (powyżej 50 kW). Mikro i małe elektrownie wykorzystywane są na potrzeby własne użytkowników. Usytuowane są najczęściej przy prywatnych domach, dla których wytwarzają energię. 

Farmy wiatrowe mogą zostać umieszczone zarówno na lądzie, jak i morzu. Instalowanie ich na akwenach jest dużo bardziej kosztowne i wymagające. Ma też jednak wiele zalet, jak chociażby duża odległość od skupisk ludzkich, sprzyjające warunki wietrzne czy znaczna powierzchnia do wykorzystania.

Ekologiczne rozwiązania dla biznesu i Klientów indywidualnych

Transport wiatrakówWspieramy wszystkie nowoczesne, ekologiczne metody wytwarzania prądu. Wykorzystanie do tego celu elektrowni wiatrowych jest zgodne z filozofią naszej działalności. Nasza firma spedycyjna od zawsze przywiązywała wagę do ochrony przyrody. Niwelując puste przebiegi i planując trasy mamy również na uwadze zmniejszanie emisji CO2 do atmosfery. 

W iCaro Logistics do swoich zadań podchodzimy niezwykle odpowiedzialnie. Dysponujemy bardzo wysoką polisą ubezpieczenia spedytorskiego OCS. Jej wartość to kwota aż do 300 000 euro. Daje to naszym Klientom pewność, że ich towar jest całkowicie zabezpieczony w trakcie załadunku, trasy, rozładunku i magazynowania. To potwierdzenie wiarygodności działań transportowych.

Spedycja szyta na miarę 

Cechuje nas indywidualne podejście, a także poszanowanie wszystkich oczekiwań Klientów. Jesteśmy elastyczni, a rozbudowana flota i zespół najlepszych specjalistów pozwalają realizować nawet najbardziej wymagające wyzwania. 

Fachowo przeprowadzamy też m.in. przewozy chłodnicze, ponadgabarytowe czy dostawy materiałów niebezpiecznych ADR.
Zadania, których inne firmy unikają, my wykonujemy sprawnie i z łatwością. Dostarczanie towarów i materiałów o dużych gabarytach czy niestandardowych wymiarach to nasza codzienność. 

Pamiętaj, że u nas nigdy nie płacisz za podstawienie samochodu na miejsce pierwszego załadunku. Koszt usługi liczony jest dopiero od momentu odbioru Twoich materiałów, niezależnie od miejsca jego wykonania. 

Masz pytania? – Zadzwoń lub napisz! Skontaktuj się z nami wypełniając darmowy formularz.

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222