Transport Bielsko-Biała

Transport do/z Bielska-Białej oprócz samego przewozu zawiera wszystko, czego potrzebuje przedsiębiorca i osoba prywatna. Codziennie dostarczamy materiały i towary Klientów na terenie całej Polski i Europy. Zarówno przewozy krajowe, jak i transport międzynarodowy Bielsko-Biała, przebiega zawsze zgodnie z planem – sprawnie i na czas.

Przykładamy wagę do szczegółów. Dzięki elastycznemu podejściu do tematu dostaw oferujemy spedycję szytą na miarę. Szczegóły możesz ustalić z nami indywidualnie. W iCaro Logistics znajdziesz transport: ciężarowy, szynowy, powietrzny, promowy, intermodalny, multimodalny.

Wykonamy dla Ciebie przewozy: drobnicowe, całopojazdowe, wielkogabarytowe, z doładunkiem, ekspresowe, chłodnicze, dedykowane, i inne. Wypełnij darmowy formularz wyceny lub zadzwoń! Optymalizujemy koszty i doradzamy najkorzystniejsze dla Klientów rozwiązania.

Firma transportowa Bielsko-Biała z magazynowaniem

Transport Bielsko-BiałaCechuje nas szybki czas realizacji zleceń. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo przesyłek Klientów. Dbamy o to na każdym etapie – podczas załadunku, przewozu i rozładunku. To dlatego dysponujemy polisą spedytorską OCS, opiewającą na kwotę do 300 000 euro. Zapewniamy najwyższy poziom zabezpieczenia. Zleceniodawcy doceniają nasze starania – aż 99 % z nich ocenia usługi transportowe iCaro Logistics na najwyższą notę.

Realizujemy składowanie ładunków w bardzo atrakcyjnych stawkach. Posiadamy własne, przestrzenne hale, które udostępniamy Klientom. Dzięki temu realnie oszczędzają oni pieniądze, ponieważ nie musimy zlecać przechowywania towaru zewnętrznym firmom. To spore udogodnienie, szczególnie dla polskich i międzynarodowych przedsiębiorców.

Szukasz firmy transportowej w Bielsku-Białej? Sprawdź atrakcyjną ofertę iCaro Logistics.

Przewozy drogowe – flota

Dysponujemy tylko najlepiej przygotowanym i profesjonalnym taborem pojazdów. Nasza flota to rozbudowany zbiór aut o różnorodnej wielkości i przeznaczeniu. Samochody, z jakich korzystamy to między innymi:

Każdy pojazd wyposażony jest w GPS. Klient otrzymuje pomoc konsultanta na okres realizacji przewozu. Osoba ta informuje zleceniodawcę o każdym etapie pokonywanej trasy, odpowiada na pytania oraz służy profesjonalnym wsparciem.

Wykonujemy także usługi HDS do/z Bielska-Białej. Do załadunku i rozładunku wykorzystujemy najlepszy sprzęt, przystosowany do specyfiki towaru. Dysponujemy zawiesiami, wózkami widłowymi, podnośnikami, dźwigami, windami hydraulicznymi. Niezależnie od ciężaru i ilości materiału, zostanie on załadowany na pojazd sprawnie i bezpiecznie. Potrzebujesz profesjonalnego transportu HDS Bielsko-Biała? Skontaktuj się z nami już dziś!

Położenie i ogólne informacje o Bielsku-Białej

Transport Bielsko-BiałaBielsko-Biała to miasto na prawach powiatu, leżące w województwie śląskim, w południowej Polsce. Usytuowane jest nad rzeką Białą, na obszarze Pogórza Śląskiego, u podnóża Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Powstało z połączenia Bielska i Białej w 1951 r. Wówczas liczba mieszkańców wynosiła 60 tysięcy. Późniejsze przyłączanie ościennych miejscowości, jak również rozwój przemysłu, spowodowały gwałtowny wzrost liczby zamieszkujących miasteczko osób.

Jest ono głównym ośrodkiem Bielskiego Okręgu Przemysłowego oraz centralnym miastem bielskiej aglomeracji. Jego terytorium podzielone jest na 30 osiedli. Istotne funkcje w miejscowości spełnia węzeł drogowy i kolejowy. Miasto jest celem wyjazdów turystycznych, głównie ze względu na bliskość gór, a także liczne zabytki. Na samym jego terenie znajduje się 6 górskich szczytów. To centrum gospodarcze, administracyjne, kulturalne i akademickie dla całego śląsko-małopolskiego pogranicza, które określane jest też często Podbeskidziem. Spełnia funkcję ważnego ośrodka usługowo-handlowego, a także przemysłowego. Niegdyś najważniejsze dla przemysłu było tam włókiennictwo. Aktualnie istotna gospodarczo jest branża motoryzacyjna.

Powierzchnia Bielska-Białej to 124,51 km², co daje 19. pozycję w Polsce. Dane z GUS wskazują, że w grudniu 2021 roku miasto zamieszkane było przez 168 319 osób. Pod względem liczby ludności zajmuje aktualnie 22. miejsce w kraju.

Gospodarka i przemysł miasta

Aż ponad 96 % z 27 779 wszystkich podmiotów gospodarczych, zarejestrowanych w rejestrze REGON, w 2021 r., stanowił sektor prywatny. Zdecydowanie przeważały firmy zatrudniające do 9 pracowników. Trzy zakłady wykazały wtedy liczbę zatrudnionych jako ponad tysiąc. Dla gospodarki najbardziej znaczące role pełnią:

  • handel detaliczny i hurtowy,
  • budownictwo,
  • przetwórstwo przemysłowe,
  • transport oraz gospodarka magazynowa.

W mieście po dziś dzień istnieją firmy, których działalność nawiązuje do niegdysiejszego przemysłu włókienniczego, tak ważnego dla tego obszaru. Są nimi bielskie zakłady obuwia, fabryka szczotek i pędzli, fabryka zamków błyskawicznych i wytwórca wełnianych tkanin. W 2006 r. powstał Beskidzki Inkubator Technologiczny. Obecnie najbardziej istotna dla miejscowego przemysłu jest północna część miasta. W Bielsku-Białej produkuje się aktualnie silniki benzynowe i silniki Diesla. W miasteczku wytwarza się też obecnie między innymi: komponenty samochodowe, wyroby aluminiowe, śruby, alkohole, produkty spożywcze (oleje, margaryny).

Z/do Bielska-Białej transportujemy na ogół:

Skontaktuj się z nami i zobacz, jak cenna jest pomoc specjalistów spedycji! Nasi konsultanci służą Ci bezpłatnym doradztwem.

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222