Transport stali

Transport stali jest jedną z pozycji znajdujących się w szerokiej ofercie usług transportowych iCaro Logistics. Usługa ta obejmuje między innymi stal w kręgach, rury okrągłe i rury kwadratowe. Do skorzystania zachęcamy zarówno Klientów indywidualnych, mniejsze firmy jak i duże przedsiębiorstwa.

Przewóz stali wszędzie i dla każdego

przewóz staliOferujemy transport stali na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. W związku z tym działamy zarówno w Europie, jak i dalej. Nasi Zleceniodawcy to przedstawiciele przedsiębiorstw z takich branż jak na przykład metalurgiczna czy budowlana. Ponadto obsługujemy również Klientów indywidualnych, chcących zlecić przewóz stali.

Stal jest rodzajem stopu powstałym przez dodatek węgla do żelaza. Jest on plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie. Twardość stali zależy od zawartości węgla, czyli im większa zawartość, tym większa twardość. W związku z tym stal ma wiele różnych zastosowań. Wykorzystuje się ją między innymi w budownictwie, do wytwarzania narzędzi oraz przy budowie maszyn. Można z niej też wytwarzać na przykład naczynia lub biżuterię.

Transport kręgów stali i o wiele więcej

Nasi wszechstronni specjaliści mają duże doświadczenie w dziedzinie spedycji i logistyki. Dzięki swojej szerokiej wiedzy są w stanie zrealizować każdy rodzaj przewozu, nawet ten specjalistyczny. W związku z tym oferujemy między innymi transport:

stali w kręgach,
stali w arkuszach,
prętów zbrojeniowych,
blach i taśm,
kształtowników i kątowników,
rur i tulei.

Pojazdy stosowane do transportu kręgów stali

transport kręgów stali

Transport stali, w tym stali w kręgach, wymaga zastosowania odpowiednich, specjalistycznych pojazdów ze zwiększoną powierzchnią ładunkową. Dlatego też do tego celu zazwyczaj używa się naczep typu mega oraz coilmulde.

Naczepy typu mega (plandeka, firanka) są przeznaczone do przewozu ładunków wielkogabarytowych. Ich ładowność to 24 tony, długość ładowna 13,6 metrów, a wysokość 3 metry. Są w stanie przewieźć około 33 zapełnione palety. Ponadto mają możliwość załadunku tyłem, bokiem oraz górą.

Naczepy typu coilmulde są przystosowane do przewozu stali walcowatej w kręgach lub szpulach. Posiadają one specjalne koryta, które są nazywane również rynnami. Koryta te zazwyczaj mają formę stalowej konstrukcji. Jest ona umieszczona pomiędzy podłużnicami i posiada otwory na kłonice. Naczepy coilmulde posiadają takie same parametry jak naczepy typu mega. Ich ładowność wynosi 24 tony, długość ładowna to około 14 metrów, a wysokość 3 metry. Również mieszczą w sobie 33 palety i można je ładować od góry, z tyłu oraz od boków.

Bezpieczeństwo w przewozie kręgów stali

Czynnikiem niezwykle istotnym w transporcie stali w kręgach, jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Chodzi nie tylko o to, żeby przewieźć ładunek bez uszkodzeń, ale też o to, żeby nie stwarzał on zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Dlatego też pojazdy, do takiego rodzaju transportu, wyposażone są w np.:

specjalistyczne i wytrzymałe pasy,
łańcuchy stalowe,
kłonice,
kątowniki oraz narożniki,
maty antypoślizgowe.

Kompleksowy transport stali

Nasza wykwalifikowana kadra z zakresu spedycji i logistyki dba o właściwe zaplanowanie i koordynowanie transportu, od załadunku po rozładunek. W zakres działań naszych specjalistów wchodzą między innymi takie czynności, jak odpowiedni dobór pojazdu, zarządzanie łańcuchem dostaw czy przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Zalicza się do niej również ta związana z realizowaniem odpraw celnych. Ponadto nasi specjaliści na bieżąco monitorują i pilotują przewożony ładunek. Wykorzystują do tego celu specjalistyczny i nowoczesny sprzęt. Czuwają też nad przestrzeganiem terminowości wykonywanych przewozów.

Tym, co wyróżnia naszą firmę, jest niewątpliwie indywidualne podejście do Klientów oraz dbałość o wysoką jakość świadczonych usług. Ponadto zapewniamy ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro, które jest wliczone w cenę każdego wykonywanego transportu. Co więcej, dzięki optymalizacji kosztów, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu konkurencyjne ceny naszych usług. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza z darmową wyceną.

Pewny transport stali z iCaro Logistics. Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Czy usługa transportu stali obowiązuje tylko w Polsce?

Firma iCaro Logistics oferuje transport stali na terenie całego kraju, ale nie tylko. Z nami zrealizujesz transport krajowy i międzynarodowy.

Jakie rodzaje stali są przewożone przez iCaro Logistics?

Firma iCaro Logistics posiada doświadczenie w transporcie specjalistycznym. i oferuje m.in. transport stali w kręgach, w arkuszach, transport prętów zbrojeniowych, transport blach i taśm, transport kształtowników i kątowników oraz transport rur i tulei.

Jakie pojazdy są stosowane do transportu stali?

Transport stali zalicza się do transportu specjalistycznego. W związku z tym wymaga zastosowania odpowiednich pojazdów. Dlatego zazwyczaj używamy naczep typu mega (plandeka, firanka) oraz naczep typu coilmulde przystosowanych do przewozu stali walcowatej w kręgach lub szpulach.

Jakich zabezpieczeń wymaga transport stali?

W przypadku transportu stali ważne jest, aby ładunek nie stwarzał zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Firma iCaro Logistics wykorzystuje takie zabezpieczenia jak: wytrzymałe pasy, łańcuchy stalowe, kłonice, kątowniki oraz narożniki czy maty antypoślizgowe. Zapobiega to przemieszczaniu się przewożonego ładunku podczas jazdy oraz zachowaniu właściwego balansu. Współpracujemy tylko z zawodowymi i wykwalifikowanymi kierowcami, którzy posiadają niezbędne uprawnienia do wykonywania transportów specjalistycznych.