Transport blach

Szukasz odpowiedniego przewoźnika, by zorganizować transport blach? Zleć dostarczenie towaru specjalistom z doświadczeniem. W iCaro Logistics dysponujemy profesjonalną flotą pojazdów, która z pewnością sprosta nawet bardzo wysokim wymaganiom. 

Dlaczego iCaro Logistics?

Codziennie dostarczamy we wskazane miejsce przesyłki w Polsce, Europie, i krajach pozaeuropejskich. Znajdziesz u nas najlepsze oferty przewozowe dla biznesu, jak i dla osób prywatnych. Specjalizujemy się m.in. w przewozach: chłodniczych, drobnicowych, całopojazdowych, bezpośrednich, dedykowanych, ekspresowych, paletowych, kontenerowych. Nasza kadra spedytorów to osoby z wieloletnim doświadczeniem w transporcie. Zorganizują oni wszystkie niezbędne formalności. Wybierając nas, nie musisz już angażować żadnego dodatkowego wykonawcy.

Zadzwoń lub wypełnij darmowy formularz wyceny!

Transport blach i rozładunek

Kluczowe w przewożeniu blach dachowych jest wykorzystanie pojazdów z odpowiednio przystosowaną skrzynią do długości przewożonych arkuszy. Arkusze te powinny być spięte mocno, tak by chronić powierzchnię przed ewentualnymi otarciami. Do rozładunku najlepiej jest wykorzystać wózki widłowe lub zawiesie pasowe. iCaro Logistics dysponuje profesjonalnymi narzędziami i urządzeniami, potrzebnymi do wykonania tej czynności.

W przypadku ręcznego rozładunku arkuszy blach bardzo ważne jest umiejętne przenoszenie. Najlepiej jest robić to, trzymając materiał w pozycji pionowej. Istotny jest tu również dobór wystarczającej liczby osób. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by unikać wyginania blach lub przesuwania ich po sobie. Unosząc je, należy uchwycić miejsca, w których sztywność jest największa — w okolicy przetłoczeń.

Bezpieczny transport blachy w arkuszach 

Możesz powierzyć nam swoje materiały bez obaw. Blachy w arkuszach, lub zabezpieczone inaczej, dostarczymy sprawnie i punktualnie!
W momencie akceptacji zlecenia, dajemy Ci całkowitą gwarancję, że ładunki dotrą we wskazane miejsce w stanie nienaruszonym. Jako profesjonalna firma spedycyjna, ponosimy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo przesyłek. Polisa spedytorska OCS, którą dysponujemy, obejmuje kwotę do 300 000 euro. Każdy towar, dostarczany przez nas, podlega solidnemu zabezpieczeniu.

Do podnoszenia i transportu zwojów blach w pozycji poziomej lub pionowej wykorzystuje się najczęściej specjalne uchwyty (chwytaki). Niektóre z nich działają na zasadzie zaczepienia kręgu od środka, inne z kolei wyposażone są w specjalną stopkę, która umożliwia uniesienie kręgu z pozycji poziomej. Dobrej jakości uchwyty ułatwiają bezpieczne manipulowanie towarem w procesach załadunkowych, produkcyjnych czy magazynowych.

Transport blachyTransport blachy w kręgach odbywa się często w specjalnie do tego przystosowanych pojazdach — tzw. ciągnikach “MEGA”, posiadających specjalistyczne naczepy, najwyższych standardów. Wyposażenie w system zabezpieczania ładunku Multi Lock usprawnia i poprawia bezpieczeństwo całego procesu. Budowa naczep, a szczególnie ich specjalne koryta, pozwalają na odpowiednie umieszczenie i zabezpieczenie przewożonych kręgów. 

Dostarczanie blachodachówek na ogół ma miejsce za pośrednictwem samochodu z otwartą platformą. Zdecydowanie ułatwia to proces załadunku i rozładunku towaru. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu blachy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi na czas przewożenia. 

Nasze pojazdy wyposażone są w system nawigacji GPS, umożliwiający monitorowanie położenia samochodu w każdym momencie. Dodatkowym atutem są dedykowani konsultanci, którzy informują zleceniodawców o przebiegu trasy. Są oni do dyspozycji Klientów przez 24 h na dobę, niezależnie od dni wolnych od pracy i świąt. 

Firma do transportu blach w poziomie

Oferujemy szybką realizację zleceń, bez zbędnych formalności. Dostarczamy także blachy w poziomie. Nasza spedycja to kompleksowe działania, które w zależności od potrzeb mogą zawierać:

  • odprawy celne, 
  • formalności podatkowe, 
  • przeprawy promem,
  • koordynację firmowych łańcuchów dostaw,
  • tanie magazynowanie,
  • profesjonalne doradztwo najlepszych analityków.

Dobieramy odpowiedni pojazd do przewożonych materiałów. Optymalizujemy trasy, by zmniejszać koszt Klientów, a także obniżać emisję CO2 do atmosfery. 

Nasi kierowcy to kulturalni fachowcy, zawsze gotowi do pomocy. Znamy doskonale europejskie trasy. Wiemy, jak szybko dojechać w wybrane miejsce, omijając utrudnienia na drodze dla aut ciężarowych, itp. 

Potrzebujesz sprawnego transportu blachy w kręgach? Niezależnie od ilości materiału, i jego wymiarów, zaproponujemy Ci satysfakcjonujący rodzaj dowozu.

Korzystne składowanie blachy

Pamiętaj, że możemy Ci zaoferować także magazynowanie blachy w atrakcyjnej cenie. Jeżeli składowanie arkuszy jest niezbędne, koniecznie wymagają one usunięcia warstwy folii ochronnej, o ile ją posiadają. Trzeba też ułożyć je na podporach (min. 20 cm od podłoża) z delikatnym spadkiem, pod niewielkim kątem. Ważnym aspektem jest zastosowanie przekładek pomiędzy poszczególnymi arkuszami. 

Istotny jest też wybór odpowiedniego pomieszczenia do magazynowania — odizolowanego od wpływu czynników zewnętrznych i zamkniętego. Należy przechowywać blachę w miejscach suchych, o stałej temperaturze i niskim stopniu wilgotności. Nie wolno umieszczać jej w sąsiedztwie nawozów, kwasów czy jakichkolwiek innych substancji żrących.

Transport blach

Magazynowane arkusze powinny zostać przełożone suchymi drewnianymi listewkami, w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza.  W przypadku zawilgocenia blachy należy najszybciej jak to możliwe usunąć warstwę zabezpieczającej folii. 

Nie zastosowanie się do powyższych wymogów skutkować może utratą gwarancji zakupionych materiałów lub krótszą ich trwałością. Maksymalny dopuszczalny czas przechowywania poszczególnych modeli, przed montażem, może być różny.
Najważniejszą zasadą w tej kwestii jest zapoznanie się z opisem producenta, dotyczącym danego gatunku materiału. Dla przykładu — blachy ocynkowane powinny zostać ponadto zabezpieczone warstwą oleju konserwującego. 

Potrzebujesz fachowej porady specjalisty? Zadzwoń lub napisz i zapytaj o szczegóły!
Wybierz profesjonalizm i odpowiedzialność w transporcie.

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222