Transport surowców

Firma transportowo-spedycyjna iCaro Logistics w szerokiej ofercie swoich usług realizuje także transport surowców. Dlatego, jeśli cenisz sobie profesjonalizm i terminowość, już teraz skorzystaj z bezpłatnej wyceny ładunku i zleć nam przewóz!

Jak przebiega organizacja transportu surowców?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że cały proces przewozu wymaga od firmy transportowo-spedycyjnej przede wszystkim znajomości przepisów prawa. Ponadto realizacja zlecenia na transport surowców wiąże się również z wykorzystaniem specjalistycznych rozwiązań i sprzętów. Dysponujemy zróżnicowaną flotą samochodów o różnej pakowności, przeznaczeniu i wielkości. Korzystamy z ciężarówek, ciągników, chłodni, cystern, busów, pojazdów niskopodłogowych, a także pojazdów z naczepami oplandekowanymi.

transport pneumatyczny surowców sypkich

Należy pamiętać, że przewożone ładunki mogą znajdować się w zróżnicowanych stanach skupienia. Konkretny rodzaj przewożonego tworzywa zarówno płynnego, suchego, jak i tego w stanie sproszkowanym, czy będącego półproduktem wymaga zachowania ogólnych warunków, a także określonej temperatury. Wybierając usługi spedycyjne naszej firmy, możesz być pewien, że dopasujemy zlecenie indywidualnie do Twojego zapotrzebowania. Ponadto profesjonalnie zadbamy o bezpieczny, terminowy i sprawny transport, bez względu na gabaryty oraz kategorię.

Już teraz skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez dedykowany formularz kontaktowy!

Transport pneumatyczny surowców sypkich

Szczególnie polecamy naszym Klientom transport pneumatyczny surowców sypkich. Taka forma cechuje się przede wszystkim szybkim dostarczeniem towaru we wskazane miejsce, nawet na duże odległości. Ponadto taki przewóz umożliwia prowadzenie surowców na różnych kierunkach i płaszczyznach.

Z transportu pneumatycznego warto skorzystać także wtedy, kiedy zależy Ci na szybkim rozładunku samochodów ciężarowych lub dostawczych. Opcja ta sprawdzi się również w chwili, gdy potrzebujesz przesłać materiał między silosami, a działem produkcyjnym. To również idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w przewozie opakowań lub dostarczaniu surowców pomiędzy różnymi węzłami produkcyjnymi.

Kwestie prawne w transporcie surowców

transport surowców

Przewóz surowców jest szczegółowo i dokładnie regulowany zarówno przez prawo krajowe, jak i międzynarodowe. W polskim systemie prawnym przepisy zostały określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym oraz Ustawie z dnia 15 listopada 1984 r. – Prawo przewozowe. Z kolei w prawie międzynarodowym kwestie przewozu surowców reguluje Konwencja o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR) z dnia 19 maja 1956 r. Istotne jest, aby firmy transportowe i spedycyjne stosowały się do zasad i norm obowiązujących w trakcie przygotowań i przebiegu transportu surowców. Tylko wtedy Klient ma pewność, że jego towar dotrze bezpiecznie i na czas we wskazane miejsce.

Transport surowców, dlaczego my?

Jeśli zlecisz transport iCaro Logistics, bez względu na rodzaj przewożonych surowców, dobierzemy do niego odpowiedni pojazd. Dodatkowo dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie załadunku, dzięki temu jesteśmy w stanie przewieźć ładunek w każdym stanie skupienia, z uwzględnieniem specyficznych wymogów. Możesz być pewien, że nasza doświadczona kadra spedytorów zrealizuje usługi na najwyższym poziomie.

Zadzwoń lub wypełnij darmowy formularz wyceny!
Zapraszamy do współpracy!

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Na jakich rynkach jesteśmy?