Transport surowców

Firma transportowo-spedycyjna iCaro Logistics w szerokiej ofercie swoich usług realizuje także transport surowców. Dlatego, jeśli cenisz sobie profesjonalizm i terminowość, już teraz skorzystaj z bezpłatnej wyceny ładunku i zleć nam przewóz!

Jak przebiega organizacja transportu surowców?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że cały proces przewozu wymaga od firmy transportowo-spedycyjnej przede wszystkim znajomości przepisów prawa. Ponadto realizacja zlecenia na transport surowców wiąże się również z wykorzystaniem specjalistycznych rozwiązań i sprzętów. Dysponujemy zróżnicowaną flotą samochodów o różnej pakowności, przeznaczeniu i wielkości. Korzystamy z ciężarówek, ciągników, chłodni, cystern, busów, pojazdów niskopodłogowych, a także pojazdów z naczepami oplandekowanymi.

transport pneumatyczny surowców sypkich

Należy pamiętać, że przewożone ładunki mogą znajdować się w zróżnicowanych stanach skupienia — zarówno płynnego, suchego, jak i tego w stanie sproszkowanym, czy będącego półproduktem. Zależnie od takiego stanu, wymaga to zachowania ogólnych warunków, a także określonej temperatury. Wybierając usługi spedycyjne naszej firmy, możesz być pewien, że dopasujemy zlecenie indywidualnie do Twojego zapotrzebowania. Ponadto profesjonalnie zadbamy o bezpieczny, terminowy i sprawny transport, bez względu na gabaryty oraz kategorię.

Już teraz skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez dedykowany formularz kontaktowy!

Transport pneumatyczny surowców sypkich

Szczególnie polecamy naszym Klientom transport pneumatyczny surowców sypkich. Taka forma cechuje się przede wszystkim ekspresowym dostarczeniem towaru we wskazane miejsce, nawet na duże odległości. Ta opcja sprawdzi się również w chwili, gdy potrzebujesz przesłać materiał między silosami, a działem produkcyjnym oraz jeśli chcesz przewieźć surowce pomiędzy różnymi węzłami produkcyjnymi.

Kwestie prawne w transporcie surowców

transport surowców

Przewóz surowców jest szczegółowo i dokładnie regulowany zarówno przez prawo krajowe, jak i międzynarodowe. W polskim systemie prawnym przepisy zostały określone w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym oraz Ustawie z dnia 15 listopada 1984 r. – Prawo przewozowe. Z kolei w prawie międzynarodowym kwestie przewozu surowców reguluje Konwencja o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR) z dnia 19 maja 1956 r. Istotne jest, aby firmy transportowe i spedycyjne stosowały się do wszystkich zasad i norm aktualnie obowiązujących. Tylko wtedy Klient ma pewność, że jego towar dotrze bezpiecznie i na czas we wskazane miejsce.

Transport surowców, dlaczego my?

Jeśli zlecisz transport iCaro Logistics, bez względu na rodzaj przewożonych surowców, dobierzemy do niego odpowiedni pojazd. Dodatkowo dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie załadunku, dzięki temu jesteśmy w stanie przewieźć ładunek w każdym stanie skupienia, z uwzględnieniem specyficznych wymogów. Możesz być pewien, że nasza doświadczona kadra spedytorów zrealizuje usługi na najwyższym poziomie.

Zadzwoń lub wypełnij darmowy formularz wyceny!
Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Jakie są rodzaje transportowanych surowców?

Transportowane surowce mogą mieć różne stany skupienia, takie jak płynne, suche, sproszkowane, czy półprodukty. Wymagają one zachowania określonych warunków podczas transportu. Firma iCaro Logistics dba o bezpieczeństwo i skuteczny transport, bez względu na rodzaj towaru.

Jakie pojazdy są wykorzystywane w transporcie surowców?

Firma iCaro Logistics wykorzystuje różne pojazdy w transporcie surowców, w zależności od ich rodzaju czy stanu skupienia. Dysponujemy szeroką flotą pojazdów o różnej pakowności i przeznaczeniu, np. ciężarówkami, ciągnikami, chłodniami, cysternami, busami, pojazdami niskopodłogowymi czy z naczepami. Jeśli zlecisz transport iCaro Logistics, bez względu na rodzaj przewożonych surowców, dobierzemy do niego odpowiedni pojazd.

Jakie są zalety transportu pneumatycznego surowców sypkich?

Transport pneumatyczny surowców sypkich ma kilka zalet, takich jak: szybkie dostarczenie towaru nawet przy dużych odległościach czy możliwość prowadzenia surowców na różnych kierunkach i płaszczyznach. A szybki rozładunek samochodów umożliwia przesyłanie materiałów pomiędzy różnymi węzłami produkcyjnymi.

Jakie kwestie prawne należy przestrzegać w transporcie surowców?

Przewóz surowców jest ściśle regulowany przez prawo krajowe i międzynarodowe. Taki transport wymaga od firmy spedycyjnej znajomości przepisów prawa, ponieważ konkretny rodzaj przewożonego surowca może wymagać określonych warunków, takich jak np. odpowiednia temperatura. Doświadczona kadra spedytorów iCaro Logistics wybiera zawsze najkorzystniejsze rozwiązania i gwarantuje pewny transport.