Transport płytek ceramicznych

Jedną z usług transportowych, która wymaga profesjonalnego podejścia i dużej dbałości o szczegóły jest transport płytek ceramicznych.

Realizując transporty, dobieramy odpowiedni środek transportu, który optymalizuje koszty i zapewnia bezpieczeństwo. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę dostępnych pojazdów:

  Busy,
♦  Lawety,
  Solówki,
♦  Auta ciężarowe 13,6,
♦  Platformy,
♦  Niskopodwozia (Semi, Tiefbet),
♦  Auta z HDS’em,
♦  Wywrotki,
♦  Colimuldy,
♦  Ruchome podłogi,
♦  Zestawy 7,7+ 7,7,
♦  Naczepy typu Mega.

Jakie są rodzaje płytek ceramicznych?

Poszczególne rodzaje płytek najczęściej różnią się między sobą wielkością, wagą i materiałem, z jakiego są wykonane. Najczęściej spotykane rodzaje płytek ceramicznych to:

♦  glazura,
♦  terakota,
♦  gres porcelanowy,
♦  płytki szkliwione,
♦  mozaika,
♦  cotto.

Płytki są delikatnym towarem. Nie jest zatem zaskoczeniem, że ich przewóz jest wymagającą czynnością. Kafelki są również niejednokrotnie zakupem dość kosztownym, dlatego tym bardziej należy zadbać o ich bezpieczny transport.
Klienci często kupują trochę płytek zapasowych, na wypadek gdyby podczas załadunku, rozładunku lub przewozu uszkodzeniu uległo kilka z nich. Jednak jeśli korzystają z usług profesjonalnego dostawcy — nie ma takiej konieczności. Zadba on o wszystkie szczegóły i doradzi najlepsze rozwiązanie.

Jak przewozi się płytki ceramiczne — najpopularniejsze metody

Organizując transport płytek najczęściej wykorzystujemy:

♦  Auta dostawcze do 3,5t,
♦  Solówki,
♦  Ciężarówki 13,6.

Najczęściej płytki transportowane są na paletach. Organizujemy transporty od jednej palety w górę. Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy najlepszy środek transportu dla Twojego ładunku, biorąc pod uwagę najważniejsze potrzeby i wymagania. Zadbamy o to, aby Twój transport przebiegł bezpiecznie i dotarł do celu na czas!

Transport i przenoszenie płytek wielkoformatowych

Podczas transportu płytek ceramicznych należy zadbać o kilka najważniejszych szczegółów:

Transport płytek ceramicznych

1. O bezpieczny transport trzeba zatroszczyć się jeszcze przed jego rozpoczęciem, a konkretnie o solidne zapakowanie towaru oraz bezpieczny załadunek.
2. Terakota w opakowaniach powinna być ustawiona tuż przy sobie, następnie umieszczona na palecie i ostreczowaną folią, bez pozostawiania pustej przestrzeni. Zabezpieczy to przed niechcianym przemieszczaniem się towaru np. w trakcie hamowania. Niektórzy z producentów zalecają, by dodatkowo ustawiać płytki w opakowaniach w pozycji pionowej, by maksymalnie ograniczyć ewentualne tarcia.
3. Ceramiczne płytki przewozimy w opakowaniu producenta. Niektóre płytki w produkcji wzbogacone są o specjalną warstwę zabezpieczającą, która ma na celu dodatkową ochronę, jak również ewentualną amortyzację, co zapobiega rozbiciu płytki w transporcie.
4. Terakotę trzeba koniecznie transportować na stabilnej i płaskiej powierzchni.
5. Płytki należy dodatkowo zabezpieczyć, wypełniając ewentualne wolne przestrzenie, które pozostały między poszczególnymi pudełkami.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że delikatny towar jakim są płytki ceramiczne powinien być odpowiednio zabezpieczony na czas transportu, warto również zwrócić uwagę na polisę OCP, oraz rozważyć wykupienie dodatkowej polisy CARGO. Nasi spedytorzy zadbają o każdy szczegół i sprawią, że Twój towar będzie bezpieczny i dotrze do Ciebie na czas oraz bez najmniejszych uszkodzeń.

Transport płytek ceramicznych – tylko z iCaro!

W iCaro Logistics zatrudniamy tylko najlepszych specjalistów do spraw transportu! Z najwyższą starannością dobraliśmy członków naszego zespołu, tak by ich wspólne wysiłki były maksymalnie efektywne. Doceniają nas za to Zleceniodawcy, którzy współpracę z nami i skuteczność realizowanych przez nas przewozów oceniają na poziomie 5/5.
Z największą dbałością podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa towaru w drodze. Bardzo dokładnie weryfikujemy podwykonawców oraz ich polisy ubezpieczeniowe, sami dysponujemy ubezpieczeniem opiewającym na 300 000 €. Dla naszych Klientów stanowi to potwierdzenie rzetelności i solidności świadczonych przez nas usług transportowych.

Oferujemy nie tylko transport na najwyższym poziomie, ale również wszystkie dodatkowe związane z nim usługi, jak chociażby:

♦  organizacja odpraw,
♦  zarządzanie łańcuchami dostaw i zapewnianie ciągłości w tym zakresie,
♦  przeprawy promowe,
♦  organizacja wszystkich potrzebnych zezwoleń oraz pilotażu na przejazd ładunków ponadnormatywnych,
♦  magazynowanie towaru w naszych własnych magazynach wielkopowierzchniowych,
♦  specjalistyczne doradztwo i opieka naszych spedytorów 24 h na dobę.

Potrzebujesz szybkiego i profesjonalnego przewozu płytek? Zadzwoń do nas i skorzystaj z fachowej pomocy iCaro!

Zleć transport

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222