Transport drobnicowy

Potrzebujesz przewieźć pojedynczy mebel lub urządzenie? Twoja przesyłka jest niewielka, a Ty nie chcesz przepłacić za przewóz? Z pewnością zainteresuje Cię transport drobnicowy z iCaro Logistics.

Transport drobnicowy z iCaro

transport drobnicowy

Czym w ogóle jest drobnicowy transport? Jako drobnica określany jest przewóz towarów, które zajmują relatywnie niewielką część przestrzeni w miejscu załadunkowym. Są to najczęściej przesyłki o małych rozmiarach i różnych kształtach. Nie są one w stanie wypełnić samodzielnie kontenera lub pojazdu. Cechuje je stała forma i niezbyt duża objętość. Przewóz ten określany jest często jako LTL (less than truckload) w przypadku transportu ciężarowego lub LCL (less than container load), jeśli chodzi o dostawę drogą morską. Niekiedy spotykane jest również określenie PL (skrót od partial load”), czyli częściowe obciążenie. Przesyłki drobnicowe przy przeładunkach mogą zostać podzielone.

Spedycja drobnicowa krajowa i międzynarodowa to jedynie część naszej bogatej oferty. Przesyłki dowozimy do każdego zakątka Polski i Europy, a także poza terytorium starego kontynentu. Niewątpliwie, jedną z wielu zalet takiego przewozu jest niższa cena, niż w przypadku transportów całopojazdowych czy ponadgabarytowych. Jest tak dlatego, że mniejszy towar łatwiej jest dołączyć do przesyłek innych Klientów, ładując razem do jednego pojazdu. To znacznie zmniejsza ostateczne koszty dostawy.

Transport drobnica, opłacalne przewozy

Oferta transport drobnicy związana jest nie tylko z samym przewozem materiałów czy towarów. Nasza firma transportowa świadczy także wszystkie dodatkowe usługi spedycyjne. Będąc naszym Klientem, nie martwisz się o żadne dodatkowe formalności, jak np.: zaświadczenia podatkowe, pozwolenia, ubezpieczenie towaru, magazynowanie, odprawy celne, i inne.

Zleć nam transport! Daj się zaskoczyć niską ceną dostawy towaru.
Skorzystaj z darmowej wyceny!

Spedycja drobnicowa krajowa i międzynarodowa

Transport drobnicowy musi zostać odpowiednio zaplanowany. Chodzi o maksymalną optymalizację kosztów, tak, by był on, jak najbardziej opłacalny dla zleceniodawcy. Nasi eksperci spedycji zawsze służą fachową poradą. Najlepsi specjaliści są do Twojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Udzielają bezpłatnych porad, dostosowując usługę do indywidualnych preferencji i budżetu Klientów. W przewozach tego rodzaju towary mocowane są najczęściej na paletach przemysłowych, europaletach lub w kontenerach. Mogą też być przewożone luzem lub w innego rodzaju zabezpieczeniu (np. pudło, wiadro, skrzynia, worek, beczka itp.).

Przesyłki drobnicowe międzynarodowe

Transport drobnicowy międzynarodowy to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw lub osób prywatnych, które wysyłają zaledwie kilka palet za granicę. Nie potrzebują one całego pojazdu, np. 24 ton, a zlecenie przewozu innego niż drobnicowy byłoby w tej sytuacji nieopłacalne i mało ekonomiczne. Występuje tu na ogół duże rozproszenie nadawców i odbiorców towarów.

Za pośrednictwem transportu drobnicowego międzynarodowego dostarczamy:

meble,
urządzenia RTV i AGD,
konstrukcje stalowe i metalowe,
materiały budowlane,
produkty spożywcze,
maszyny przemysłowe,
urządzenia elektroniczne, i inne.

Transport krajowy drobnicowy a ekologia

spedycja drobnicowaRealizując zlecenie na transport drobnicowy krajowy, możemy wykorzystać wiele zróżnicowanych pojazdów. W takich wypadkach wybieramy środek transportu, który spełni swoje zadanie najlepiej, czyli dostarczy towar szybko i bezpiecznie, a zarazem ekonomicznie. Nie ukrywamy, że bliskie są nam wartości, takie jak ochrona środowiska. Emisja CO2 to temat, który bezpośrednio dotyczy naszej działalności. Dlatego na co dzień dokładamy wszelkich starań, by sprostać wszystkim normom i wymogom. Nasz zespół pracuje dzień i noc, by przewozy były nie tylko atrakcyjne cenowo dla Klientów, ale także, by były realizowane z troską o naszą planetę. W tym przypadku, szczególnie wymagane jest odpowiednie zarządzanie przestrzenią ładunkową. Ze względu na specyfikę towaru i sposób przewożenia, kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłek na czas transportu. My wiemy doskonale, jak to zrobić.

Nasze doświadczenie i zdobyte knowhow sprawiają, że znajdujemy korzystne dla Klientów rozwiązania nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222