Transport rur

Chcesz zlecić fachowy i szybki transport rur? Potrzebujesz kompleksowej usługi, by nie musieć samemu doglądać szczegółów? Zleć dostawę swojego ładunku rzetelnej firmie, pracującej dla przedsiębiorców od lat.

Dlaczego iCaro?

W iCaro Logistics przewozimy towary dla firm krajowych, międzynarodowych koncernów i Klientów indywidualnych. Niezależnie od specyfiki dostarczanych materiałów, proces zawsze przebiega bez zakłóceń czy opóźnień. Rozumiemy, że dla właścicieli firm czas gra ogromną rolę i nie może być tu mowy o przestojach w pracy. Oferujemy fachowe zarządzanie firmowymi łańcuchami dostaw. Nasi stali Klienci od lat korzystają z pełnej obsługi logistycznej pod tym względem. 

Przewozimy rury i inne materiały głównie na terenie Polski i Europy. Jednak możesz nam zlecić również transport do krajów pozaeuropejskich.

Magazynowanie rur

Dodatkowym atutem naszych działań jest oferta korzystnego składowania materiałów. Dysponujemy własnymi halami magazynowymi. Są to duże powierzchnie, które mogą pomieścić ogromne ilości przesyłek. W związku z tym zapewniamy zleceniodawcom przechowywanie ładunków w bardzo korzystnych cenach i w odpowiednich warunkach.

Fachowy transport rur stalowych 

Transport rur

Rury o średnicy od 25 do 63 mm są produkowane w zwojach. Ich długość to 100, 200 lub 300 m. Natomiast te o większej średnicy wytwarzane są w zwojach lub w prostych odcinkach, po 12 metrów.

To towar, który wymaga specjalnego zabezpieczenia na czas transportu czy składowania. Z pewnością należy zastosować się tu do wielu norm i wymogów. W przeciwnym wypadku mógłby zostać uszkodzony lub zniszczony. Ważne jest, by przed przewożeniem umieścić rury o większej średnicy na spodzie przestrzeni załadunkowej.

Właśnie dlatego warto podejmować współpracę z firmami, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w spedycji. Znajomość branżowego know-how jest tu konieczna.

Przewożenie rur — jak?

Do przewożenia rur należy wybrać odpowiedni środek transportu. Dysponujemy bardzo szerokim wyborem samochodów, przystosowanych do dostarczania takich towarów. To nowoczesne pojazdy, odpowiadające na potrzeby nawet najbardziej wymagających przewozów. Dla naszych Klientów dostarczamy rury o zróżnicowanych parametrach. Są wśród nich towary o różnej średnicy, długości, przeznaczeniu, surowcu wykonania.

Do rozładunku czy przemieszczania rur najczęściej stosuje się specjalne zawiesie. Ważne, by były one wykonane z lin miękkich. Nie poleca się wyładunku rur za pomocą łańcuchów bądź lin stalowych. Absolutnie niewskazane jest także przetaczanie ich lub wleczenie po podłożu. Produkty o różnym materiale wykonania, średnicy i grubości ścianek, powinno się składować oddzielnie, z dala od niebezpiecznych substancji, promieni słonecznych, i w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni Celsjusza

Jeśli chodzi o magazynowanie, to rury leżące luzem powinny być ułożone poziomo na podkładkach o szerokości min. 5 cm, wykonanych z drewna, a także muszą być zabezpieczone bocznymi podporami.

Szybki i bezpieczny przewóz rur

Nasza firma spedycyjna od początku stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dla nas to absolutna podstawa wszystkich kolejnych etapów. Dbamy o to w najwyższym stopniu, ponieważ wartość przewożonych przez nas przesyłek sięga niekiedy ogromnych sum.
Ponosimy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo materiałów w trasie czy podczas załadunku/rozładunku. Dlatego poczuliśmy się w obowiązku do zagwarantowania Klientom niezwykle wysokiego poziomu ubezpieczenia spedytorskiego OCS. Nasza polisa opiewa na kwotę do 300 000 euro. Jest to solidne zabezpieczenie dla zleceniodawców.

Uzyskasz u nas transport:

 • ciężarowy,
 • szynowy,
 • powietrzny,
 • morski,
 • intermodalny,
 • multimodalny.

Kompleksowa spedycja dla firm 

Oferujemy wykonanie całości usług spedycyjnych. Powierzając nam dostarczenie materiałów nie musisz angażować do tej czynności żadnego innego wykonawcy.

W iCaro Logistics, oprócz samego transportu, zrealizujemy dla Ciebie:

 • Transport rurprzeprawy promowe,
 • formalności podatkowe,
 • odprawy celne,
 • ubezpieczenie,
 • magazynowanie,
 • nadzorowanie firmowych łańcuchów dostaw,
 • wsparcie merytoryczne i porady najlepszych specjalistów,
 • przewóz ekspresowy,
 • dobór odpowiedniego pojazdu do specyfiki ładunku.

Organizujemy też wszystkie potrzebne pozwolenia.

Najlepsze rozwiązania dla biznesu

Rury, w zależności od rodzaju, wymagają określonych działań podczas przewożenia, załadunku/rozładunku. Nieco inaczej postępujemy dostarczając te cięte, a inaczej transportując rury w zwojach. Ważne jest nawet to, by podczas pokonywania trasy nie narażać rur na niekorzystne warunki atmosferyczne. Mróz czy chociażby zbyt mocno operujące słońce mogą doprowadzić do ich zniszczenia. 

Ładunki muszą też zostać zabezpieczone przed przesuwaniem. Poszczególne wiązki i zwoje powinny być ułożone ściśle obok siebie. Powierzchnie pojazdów, którymi dostarczane są tego typu materiały, muszą być gładkie i równe, bez wystających krawędzi.

iCaro Logistics posiada profesjonalne zaplecze sprzętowe, przeznaczone do wykonania szybkiego załadunku i rozładunku. Dysponujemy wózkami widłowymi, podnośnikami, dźwigami, windami hydraulicznymi, zawiesiami. 

Zadzwoń do nas lub uzyskaj darmową wycenę ładunku poprzez formularz!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Czy usługa transportu obejmuje formalności?

W iCaro Logistics oferujemy transport i profesjonalną spedycję, ale także zadbamy o wszystkie wymagane formalności. Nie musisz martwić się o pozwolenia czy odprawy, nasi specjaliści zadbają o to za Ciebie.

Czy należy przestrzegać szczególnego bezpiezeństwa przy transporcie rur?

Podczas transportu rur należy przestrzegać wielu norm, aby nie narazić towaru na uszkodzenia. Inne zasady obowiązują przy transporcie rur ciętych, a inne w przypadku rur w zwojach. Ważne jest, aby nie narażać rur na niekorzystne warunki pogodowe. Mróz jak i słońce mogą doprowadzić do zniszczeń. Należy zadbać, aby ładunek się nie przesuwał, a poszczególne wiązki były ułożone obok siebie. Powierzchnia pojazdu musi być gładka i równa.

Czy w przypadku transportu rur dostępna jest usługa magazynowania?

Firma iCaro posiada własne hale magazynowe zlokalizowane w Bydgoszczy, dzięki czemu oferujemy korzystne cenowo usługi magazynowania nawet większych ilości przesyłek lub takich o dużych rozmiarach.

Składowanie i transport rur - jak należy zabezpieczyć towar?

Rury o różnym materiale czy grubości należy przechowywać oddzielnie i zadbać o kontrolowane warunki z dala od skrajnych temperatur, czy niebezpiecznych substancji. Podczas przemieszczania rur zabronione jest przetaczanie ich po podłożu. Do rozładunku stosuje się zawiesie wykonane z miękkich lin. Odradzamy łańcuchy i liny stalowe. Rury powinny być zabezpieczone podporami i ułożone na drewnianych podkładach o szerokości min. 5 cm. Nasza firma jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo powierzonego przez Ciebie towaru. Gwarantujemy pewny transport.