Transport motocykli

Firma iCaro Logistics ma w swojej ofercie szeroki zakres usług. Jedną z nich jest transport motocykli, który realizujemy zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. W ramach przewozu międzynarodowego docieramy do krajów europejskich i nie tylko.

Naszymi Klientami w tej dziedzinie są przedstawiciele przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej oraz osoby prywatne. W związku z tym nawiązujemy zarówno długotrwałą współpracę, jak i wykonujemy jednorazowe zlecenia. Oczywiście do każdego podchodzimy z najwyższą starannością i zaangażowaniem oraz dbałością o wszystkie szczegóły.

Sposoby transportu motocykla

transport motocykliWiele osób, które zakupiły wymarzony jednoślad, staje przed dylematem, w jaki sposób go przewieźć. Szczególnie w przypadku, gdy pojazd nie może poruszać się po drogach, ponieważ nie posiada jeszcze tablic rejestracyjnych lub jest niezdolny do jazdy. Zorganizowanie transportu motocykla na własną rękę nie jest łatwym zadaniem i wiąże się ze sporym ryzykiem. Dlatego najlepiej powierzyć je profesjonalnej firmie specjalizującej się w tego typu usługach.

Transport motocykli można zorganizować na kilka sposobów. Zaliczają się do nich na przykład:

przewóz motocykla na specjalnie do tego przystosowanej przyczepie,
transport motocykla w busie,
transport motocykla na lawecie.
transport motocykli samochodem z naczepą MEGA plandeka.

Charakterystyka wybranych metod

1. Transport motocykla na przyczepie przez wielu jest uważany za najpopularniejszą i jedną z najłatwiejszych metod na przewiezienie jednośladu. Zaletą takich przyczep jest to, że często można na nich zamieścić dwie maszyny naraz. Ponadto są one wyposażone w najazd ułatwiający załadunek. Posiadają także szyny lub prowadnice oraz stelaż na przednie koło pojazdu, co zapewnia jego stabilność na czas przewozu. Dodatkowo przyczepy motocyklowe mają w swoim wyposażeniu specjalne uchwyty. Służą one do wygodnego umocowania jednośladu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ bez odpowiedniego zabezpieczenia pojazd mógłby spaść z przyczepy i spowodować zagrożenie na drodze. Niemniej można tego uniknąć również dzięki skorzystaniu z zabudowanej przyczepy. Jej dodatkową zaletą jest to, że przewożony ładunek jest chroniony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

2. Transport motocykla w busie jest bezpieczny i nie mniej popularny od przewozu przyczepą. Korzystając z niego, należy pamiętać przede wszystkim, o pozbyciu się z pojazdu wszelkich płynów, zwłaszcza benzyny. W ten sposób unikniemy wycieku nadwyżki paliwa z baku. Ma to miejsce bardzo często, ponieważ przy wprowadzaniu maszyny na busa, zmienia się jego poziom.
Niezwykle istotnym czynnikiem jest właściwe zabezpieczenie jednośladu na czas przewozu busem. Można nim przetransportować kilka pojazdów, dlatego ważne jest, żeby się nie przemieszczały i nie obijały o siebie. W tym celu korzysta się ze specjalnych pasów mocujących, kołków oraz stojaków do blokady kół. Warto też zastosować matę antypoślizgową.

3. Transport motocykla na lawecie jest sprawdzoną i nierzadko wykorzystywaną metodą. Lawety te są specjalnie przystosowane oraz odpowiednio wyposażone do takich zadań jak przewóz motocykli. Do sprzętów, które są do nich dołączone, zaliczają się najczęściej: rampa najazdowa, stojak do stabilizacji koła oraz pasy mocujące. Dzięki tym zabezpieczeniom ładunek dotrze na miejsce bez uszkodzeń i zarysowań.

4. Transport motocykli samochodem ciężarowym z naczepą plandeka MEGA jest idealny do przewozu dużej ilości jednośladów. Unoszony dach ułatwia sprawne i szybkie ładowanie. Oczywiście tak samo, jak w przypadku transportu busem, przyczepką czy lawetą wymaga odpowiednich zabezpieczeń.

Skorzystaj z fachowej wiedzy

transport motocykliJak widać, przetransportowanie motocykla można zorganizować na kilka sposobów. Nasi specjaliści pomogą wybrać najlepszą metodę, dopasowaną do Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Będzie ona oczywiście odpowiednio dostosowana do rozmiaru, wagi oraz rodzaju pojazdu. Ponadto profesjonalnie i wyczerpująco odpowiedzą na wszelkie pytania oraz wątpliwości związane z tym zagadnieniem.

Postaw na iCaro Logistics

Oprócz doboru odpowiedniego środka transportu zajmujemy się także wyznaczeniem optymalnej trasy. Dzięki temu nie tylko możemy skrócić czas przewozu, ale też zmniejszyć ilość pokonanych kilometrów. Poza tym całodobowo monitorujemy realizację zlecenia i pozostajemy w stałym kontakcie z Klientem. Zajmujemy się również przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji np. do odpraw celnych.

Transport motocykli cennik

Koszt realizacji każdego zlecenia ustalamy indywidualnie i po zapoznaniu się z takimi czynnikami jak między innymi:

kierunek dostawy,
odległość, jaka jest do pokonania,
rodzaj potrzebnego pojazdu,
czas wyznaczony na transport.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu uzyskania bezpłatnej wyceny. Mogą też Państwo wypełnić podstawowy lub rozszerzony  formularz.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzony nam towar jest cenny dla Klientów, nie tylko pod względem jego wartości materialnej. Dlatego w swojej pracy stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dbamy o odpowiednie mocowanie motocykla do transportu oraz współpracujemy z doświadczonymi kierowcami. Posiadają oni wszystkie wymagane zezwolenia, licencje oraz uprawnienia do krajowego oraz międzynarodowego przewozu towarów. Dodatkowo gwarantujemy ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro. Jest ono wliczone w cenę usługi.

Bezpieczny i kompleksowy transport motocykli. Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222