Transport łodzi

Krajowy i międzynarodowy transport łodzi to jedna z pozycji znajdujących się w bogatej ofercie usług świadczonych przez firmę iCaro Logistics. Obejmuje ona, między innymi, przewóz łodzi motorowych oraz dużych jachtów.

Przewóz łodzi i nie tylko

przewóz łodziKadrę iCaro Logistics tworzy wykwalifikowana i w pełni profesjonalna grupa spedytorów. Każdy z naszych pracowników jest specjalistą w różnych dziedzinach spedycji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować przewóz niemal wszystkiego i służyć Klientom fachowym doradztwem w tej dziedzinie. Oferujemy między innymi transport:

♦  łodzi,
♦  łodzi motorowych,
♦  jachtów,
dużych jachtów,
  jachtu na lawecie.

Zachęcamy do zapoznania się z akapitem ’Transport łodzi cena i transport jachtów cena’, aby dowiedzieć się więcej na temat kosztów tych usług.

Podstawowe definicje

Łódź, inaczej mówiąc statek wodny, jest małą jednostką pływającą. Zazwyczaj posiada odkryty pokład i jest używana na akwenach morskich oraz śródlądowych. Może posiadać napęd wiosłowy, żaglowy lub mechaniczny. Niemniej często spotykane są kombinacje kilku napędów – na przykład wiosłowego z żaglowym.

Łódź motorowa potocznie nazywa się motorówką. Jest to mała jednostka pływająca, napędzana silnikiem spalinowym. Przeznaczona do uprawiania żeglugi po morskich wodach przybrzeżnych oraz po wodach śródlądowych. Służy do różnych celów, na przykład do uprawiania sportu i rekreacji. Z kolei jednostki o napędzie motorowym, przystosowane do żeglugi morskiej, nazywa się jachtami motorowymi. Są one przeznaczone do celów turystycznych i rekreacyjnych,

Jacht jest jednostką pływającą, która posiada napęd żaglowy lub motorowy. Jak już wspomniano, najczęściej jest przeznaczony do celów turystycznych lub rekreacyjnych. Oczywiście jest to uzależnione od jego konstrukcji oraz wyposażenia. Można podzielić go na cztery kategorie: oceaniczny, pełnomorski, przybrzeżny i na wody odsłonięte. Warto wspomnieć, że małe jachty żaglowe są potocznie nazywane żaglówkami.

Profesjonalny transport jachtów i łodzi

transport jachtów i łodziSamodzielny transport jachtu czy łodzi stanowi nie lada wyzwanie i może nastręczać wiele trudności. Z tego powodu coraz więcej posiadaczy tego typu jednostek pływających, decyduje się na powierzenie tego zadania profesjonalnym firmom transportowym. Powodów, dla których potrzebny jest taki przewóz, jest wiele. Zaliczają się do nich na przykład:

zakup jednostki, która znajduje się w innej części kraju lub za granicą,
przewiezienie łodzi lub jachtu do mechanika w celu dokonania naprawy lub przeglądu,
transport na wybrzeże przed lub po sezonie.

Do transportu łodzi i jachtów przede wszystkim konieczna jest znajomość przepisów prawnych, którymi są objęte. Określają one bardzo dokładnie, jaki pojazd należy zastosować w zależności od gabarytów, czyli wymiarów i wagi jednostki pływającej. W związku z tym Klient jest zobowiązany przekazać te informacje firmie, z której usług chce skorzystać. Znajdują się one w dokumentacji producenta, jednak warto się upewnić, czy podane tam wymiary są zgodne ze stanem faktycznym. Jak można się przekonać, jachty i łodzie w zdecydowanej większości przypadków stanowią ładunki ponadgabarytowe. Co za tym idzie, konieczny jest na przykład transport jachtu na lawecie. Niemniej można też skorzystać ze specjalnej platformy.

Bezpieczeństwo w transporcie jednostek pływających

Jednym z bardzo ważnych czynników, który należy wziąć pod uwagę planując przewóz łodzi lub jachtu, jest bezpieczeństwo. Chodzi tu oczywiście o odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Do tego celu używa się specjalistycznego sprzętu i akcesoriów służących do mocowania jednostek, na przykład na naczepach.

Kolejną istotną sprawą, która wpływa na bezpieczeństwo, jest posiadanie przez przewoźnika wszystkich wymaganych przez prawo licencji i uprawnień. Ponadto transport tego typu ponadgabarytowych ładunków, powinien wykonywać profesjonalny kierowca. Niezbędne jest, aby posiadał on doświadczenie, przeszkolenie i wiedzę w tej dziedzinie.

Powierzając swój ładunek firmie iCaro Logistics, zyskują Państwo gwarancję, że dotrze on na wyznaczone miejsce bezpiecznie i na czas. Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu oraz pojazdów, a także współpracujemy ze sprawdzonymi kierowcami. Ponadto zapewniamy ubezpieczenie przewożonego towaru oraz zajmujemy się przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Oczywiście uwzględniamy przy tym obowiązujące przepisy. Wszystkie te usługi świadczymy na najwyższym poziomie i w przystępnych cenach.

Transport łodzi cena i transport jachtów cena

Oferujemy Państwu konkurencyjne ceny transportu różnego rodzaju jednostek pływających. Są one uzależnione między innymi od takich czynników, jak gabaryty ładunku, potrzebny pojazd, odległość, jaką należy pokonać oraz termin realizacji zlecenia. Dlatego też koszt wyceniamy indywidualnie i z uwzględnieniem potrzeb danego Klienta. Przy czym zawsze dokładamy starań, aby na przykład zoptymalizować trasę. Dzięki temu możemy wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę.

Niewątpliwe naszą dużą zaletą jest to, że w koszt wliczone jest ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia specjalnego formularza. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz przygotują nieodpłatną wycenę.

Profesjonalny transport łodzi i jachtów. Zapraszamy do współpracy!

woda-rodzaje-transportu

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222