Transport samochodów

Transport samochodów jest jedną z wielu usług oferowanych przez naszą firmę. Jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie na terenie naszego kraju i poza jego granicami. W związku z tym działamy w Europie i nie tylko. Z powodzeniem wykonamy przewóz w obrębie krajów członkowskich Unii Europejskiej, jak i tych, które do niej nie należą.

Realizujemy transport samochodów osobowych i nie tylko

transport samochodów osobowych

Obecnie można zaobserwować duże zapotrzebowanie na transport samochodów i zdaje się ono stale rosnąć. Dlatego też firma iCaro Logistics wychodzi naprzeciw tym potrzebom.

Wykonujemy między innymi transport:

samochodów osobowych,
samochodów dostawczych,
samochodów ciężarowych,
części samochodowych.

Zlecenie wysyłki otrzymujemy najczęściej od przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Jednakże transport samochodu niejednokrotnie powierzają nam też Klienci indywidualni. Do każdego zlecenia podchodzimy z taką samą starannością i zaangażowaniem. Bez względu na to, czy jest to długoterminowa współpraca, czy też jednorazowe zlecenie.

Pojazdy wykorzystywane do transportu samochodów

Przewóz aut osobowych i dostawczych wymaga zastosowania specjalnych pojazdów. Zaliczają się do nich na przykład autotransportery, lawety oraz lory.

Autotransporter to rodzaj przyczepy lub naczepy zaprojektowanej do wydajnego przewozu samochodów osobowych ciężarówką.

Laweta to samochód albo platforma, czy też przyczepa załadunkowa, która zazwyczaj służy do transportu jednego pojazdu. Może być wyposażona w wyciągarkę, za pomocą której możliwe jest bezpieczne wciągnięcie i ustawienie auta.

Lora to specjalistyczny samochód, który może pomieścić i przewieźć kilka, a nawet kilkanaście aut.

Bezpieczeństwo w przewozie samochodów

Podczas przewozu samochodów niezwykle ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Ma ono za zadanie uniemożliwić przemieszczanie się ładunku, na przykład podczas gwałtownych manewrów lub hamowania. Do zabezpieczenia używa się zazwyczaj pasów tekstylnych oraz specjalnych blokad. Te z kolei umieszczane są pod kołami aut, dzięki czemu uniemożliwiają ich zjazd lub przesunięcie podczas transportu.

Za załadunek, zabezpieczenie i rozładunek przewożonych samochodów jest odpowiedzialny kierowca. Z tego powodu firma iCaro Logistics współpracuje w tym zakresie tylko z wykwalifikowanymi i doświadczonymi przewoźnikami. Posiadają oni wszystkie wymagane uprawnienia oraz niezbędne umiejętności. Dzięki temu możemy zagwarantować, że Państwa ładunek dotrze do miejsca docelowego bezpiecznie i bez uszkodzeń. Dodatkowo zapewniamy ubezpieczenie OCS, które jest wliczone w kwotę każdego wykonywanego przez nas transportu.

Kompleksowa spedycja transport samochodów

Świadczymy usługi nie tylko w zakresie transportu, ale też spedycji i logistyki.

W związku z tym nasze działania obejmują:

planowanie i koordynowanie transportu,
dobór odpowiedniego pojazdu,
zarządzanie łańcuchem dostaw,
monitorowanie wykonywanych zleceń,
przestrzeganie terminowości wykonywanych prac,
przygotowanie odpowiedniej dokumentacji (w tym realizowanie odpraw celnych),
ubezpieczenie ładunku.

W celu prawidłowego wywiązywania się z tych zadań, w naszej pracy korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań. Dzięki temu możemy na przykład na bieżąco monitorować i pilotować przewożony ładunek na każdym etapie transportu. Jesteśmy też w stałym kontakcie z Klientem, a w trakcie realizacji transportu pozostajemy dostępni pod telefonem 24 godziny na dobę.

Transport samochodów — cena

’Transport samochodów i jego cena’ to zagadnienie, które szczególnie interesuje potencjalnych Klientów każdej firmy spedycyjnej. Niestety nie da się podać jednej, stałej kwoty obowiązującej przy tego typu usługach. Jest tak dlatego, że cena każdego transportu zależy od wielu indywidualnych czynników.

Zalicza się do nich między innymi:

kierunek i odległość przewozu,
rodzaj potrzebnego pojazdu,
rodzaj przewożonego ładunku (np. samochód osobowy lub dostawczy),
czas wyznaczony na transport.

Posiadamy zaplecze analityczne, które kontroluje zlecenia pod kątem jakości. Dzięki temu możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, biorąc pod uwagę możliwości danego Zleceniodawcy. Dodatkowo Klient, który zgłosi się do nas z wyprzedzeniem, może liczyć na atrakcyjniejszą i korzystniejszą cenę. Jeśli chcesz uzyskać niezobowiązującą wycenę, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego.

Transport samochodów zlecenia powierz najlepszym

spedycja transport samochodow

Współpraca z firmą iCaro Logistics to gwarancja najwyższej jakości usług w połączeniu z przystępną ceną. Zaufało nam już wielu Klientów, z czego aż 99 procent wyraziło swoje zadowolenie. Dzięki naszej wszechstronnej i wykwalifikowanej kadrze spedytorów zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę powierzonych nam zleceń na transport różnego rodzaju samochodów.

Sprawdzona spedycja transport samochodów.

Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Jakie pojazdy są wykorzystywane do transportu samochodów?

Firma iCaro do transportu samochodów wykorzystuje takie pojazdy jak: autotransporter, czyli rodzaj przyczepy umożliwiającej transport samochodów ciężarówką. Lawetę, czyli pojazd służący do transportu jednego samochodu. Czy lorę — specjalistyczny samochód, który daje możliwość przewozu kilku, a nawet kilkunastu aut.

Jak zabezpieczyć samochód w transporcie?

W iCaro Logistics bezpieczeństwo w przewozie samochodów jest niezwykle istotne. Należy uniemożliwić przemieszczanie się ładunku, podczas nagłych manewrów. Do zabezpieczenia pojazdów używamy np. pasów tekstylnych czy specjalnych blokad, które umieszczane są pod kołami i uniemożliwiają ich przesunięcie.

Jaka jest cena transportu samochodów?

Koszt transportu samochodów to częste pytanie, które stawiają potencjalni klienci każdej firmy transportowej. Niestety nie ma stałej kwoty obowiązującej przy tego typu usługach, ponieważ cena każdego transportu zależy od wielu czynników takich jak: kierunek i odległość przewozu, rodzaj wymaganego pojazdu, rodzaj ładunku czy nawet czas przeznaczony na wykonanie usługi. Firma iCaro jednak oferuje możliwość niższej ceny dla klientów, którzy zgłoszą się do nas z wyprzedzeniem.

Jak wybrać firmę realizującą transporty samochodów?

Ważne jest, aby na każdym etapie realizacji transport był pod opieką specjalistów, wykwalifikowanych kierowców jak i spedytorów. Istotna jest możliwość monitorowania przewożonego ładunku w czasie rzeczywistym. W iCaro pozostajemy dostępni pod telefonem 24 godziny na dobę w trakcie realizacji transportu. Współpraca z nami to gwarancja najwyższej jakości usług w połączeniu z przystępną ceną. Oferujemy też wysokie ubezpieczenie do 300 000 euro.