Transport paneli fotowoltaicznych

Potrzebujesz szybkiego transportu paneli fotowoltaicznych w niskiej cenie? W iCaro Logistics uzyskasz najlepszą obsługę spedycyjną w tym zakresie. Codziennie przewozimy znaczne ilości produktów dla branży PV w Polsce i całej Europie. Jesteśmy odpowiedzialni za koordynację firmowych łańcuchów dostaw. 

Korzystny transport paneli fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii, dzięki praktycznym i ekologicznym rozwiązaniom, stanowią dla nas niewątpliwie dobrą alternatywę wytwarzania prądu elektrycznego na najbliższe lata. Nie może zatem dziwić, że produkcja prądu właśnie za pośrednictwem PV zyskuje już od jakiegoś czasu na popularności. Także w Polsce, coraz więcej gospodarstw domowych zaczyna wytwarzać prąd elektryczny, na własny użytek, dzięki temu rozwiązaniu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Transport paneliW trakcie planowania przejazdu najważniejszą kwestią jest dostosowanie się do instrukcji producenta paneli. Oryginalnie zapakowany, umieszczony w kontenerach towar wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportowania. Komplementacja poszczególnych elementów wymaga wykorzystania branżowej wiedzy. Należy unikać za wszelką cenę ryzyka uszkodzeń. Konieczne jest zastosowanie adekwatnych systemów magazynowych. 

W iCaro Logistics wykonamy dla Ciebie także przewozy szyte na miarę, z poszanowaniem każdego indywidualnego oczekiwania. Wiemy, jak zabezpieczać produkty wrażliwe i podatne na uszkodzenia, na czas dowozu lub rozładunku. Nie jest dla nas trudnością dostarczenie paneli na miejsce nieposiadające tradycyjnego adresu. Wykorzystujemy wówczas GPS, i w miejscu docelowym zawsze jesteśmy na czas. 

Dlaczego iCaro?

Największymi zaletami naszej oferty są:

 • darmowa wycena towaru,
 • indywidualne podejście do każdego transportu,
 • wysoki wskaźnik zadowolenia Klientów (99%),
 • własne magazyny,
 • najlepsza kadra logistyków, spedytorów i kierowców,
 • profesjonalna i rozbudowana flota pojazdów.

Zaufaj doświadczeniu i wiedzy, zdobywanej latami.

Międzynarodowy transport paneli fotowoltaicznych

Firma spedycyjna iCaro współpracuje z różnymi partnerami zagranicznymi. Dzięki temu możemy działać jeszcze szybciej, poza polskimi granicami, nie generując dodatkowych kosztów dla Klienta. Znamy bardzo dobrze europejskie trasy, a nasi kierowcy są kulturalni i pomocni.

Na bezpieczeństwo naszych przewozów wpływ ma przede wszystkim doskonale wykwalifikowana kadra oraz bardzo wysokie ubezpieczenie OCS. Polisa spedytorska, jaką dysponujemy, opiewa na kwotę do 300 000 euro. To solidne zabezpieczenie dla zleceniodawców i potwierdzenie wiarygodności iCaro Logistics, jako rzetelnego przewoźnika na rynku usług transportowych. 

Wybierając naszą spedycję, wiesz, że nie zdarzą się żadne nieprzewidziane sytuacje czy opóźnienia. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność dostarczenia na czas nawet bardzo dużych ilości paneli fotowoltaicznych, niezależnie od kierunku dostawy.

Fachowy przewóz paneli fotowoltaicznych w Polsce

Krajowy rynek PV charakteryzuje się dużym wzrostem na tle innych państw Europy. W Polsce branża ta ma aktualnie swój najlepszy czas. Pod względem dynamiki rozwoju fotowoltaiki wyprzedziliśmy Portugalię, Francję, a nawet WłochyZa tak znaczącym wzrostem rozwoju branży, w ostatnim czasie, stoją głównie inwestycje osób prywatnych, które chcą niwelować duże koszty, związane z opłatami za prąd. Pomimo pandemii, w roku 2020 Polacy korzystali z instalacji PV 3 razy częściej w stosunku do lat ubiegłych. 

Skorzystaj z transportu paneli fotowoltaicznych z iCaro Logistics. Oferujemy przewóz: 

 • ciężarowy, 
 • szynowy, 
 • morski, 
 • powietrzny, 
 • multimodalny, 
 • intermodalny, i inne. 

Dostosujemy metodę i sposób dostawy ładunku do jego specyfiki i Twoich preferencji. Analitycy przedstawią Ci najkorzystniejsze cenowo rozwiązania. Wybiorą je tak, by były optymalne dla Twojego biznesu. 

Jak wygląda transport paneli fotowoltaicznych?

Na branżowym rynku fotowoltaiki funkcjonuje wiele firm. Każda z nich ma na ogół nieco inne wymagania w stosunku do dostawców swoich produktów. Rozróżnić tu należy dwa zupełnie inne typy transportów PV — bezpośrednio dla odbiorców prywatnych oraz dla przedsiębiorstwa budującego solarne farmy czy na zlecenie importera produktów, np. z Azji. Kluczowe jest tu idealne dopasowanie się do potrzeb zleceniodawcy. Przewóz należy bowiem odpowiednio zaplanować i dostosować do rodzaju i rozmiarów paneli. Konieczne jest sprostanie wymaganiom odnośnie środka transportu. 

Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie komponentów do pokonywanej trasy skutkować może wystąpieniem mikrouszkodzeń, co z kolei w przyszłości może oznaczać nieefektywne działanie całej instalacji PV i niedostateczną oszczędność.

Zazwyczaj dostarczamy dla Klientów panele o rozmiarach niestandardowych. Jednak przewozimy także inne składowe, jak falowniki, elementy drobnej elektryki, itp. W zależności od wymiarów pojedynczego produktu, na jednej palecie transportujemy od 10 do 30 paneli. Konieczne jest zapewnienie stabilizacji poszczególnych palet. Najłatwiej jest to zrobić przy użyciu deski, którą przytwierdza się pionowo do palety. By uniknąć drgań podczas drogi, które mogłyby uszkodzić towar, stosuje się specjalne papierowe przekładki.

Wymiary naczep, jakimi transportujemy, osiągają na ogół nawet do 6 m. Przewozy dłużycowe to nasza specjalność.

Twoje towary w najlepszych rękach 

Kto jest naszym Klientem? Głównie są to producenci paneli fotowoltaicznych, ale także przedsiębiorstwa, budujące farmy PV. Pracujemy dla importerów i eksporterów, dla firm monterskich, ale znaczna część naszych dostaw realizowana jest także dla Klientów indywidualnych.
W dostawach międzynarodowych wykonujemy całą obsługę logistyczną i spedycyjną. Jesteśmy zaufanym partnerem biznesowym dla wielu znanych marek.

transport-paneli-fotowoltaicznych-icaro

Kompleksowość naszej oferty to także m.in.:

 • formalności podatkowe,
 • odprawy celne,
 • tanie składowanie,
 • organizacja niezbędnych pozwoleń,
 • zaplecze doradcze i informacyjne,
 • profesjonalne zarządzanie firmowym łańcuchem dostaw,
 • organizacja przepraw promowych,
 • i wiele innych.

Napisz lub zadzwoń już dziś i zleć nam przewóz, jakiego potrzebujesz!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Jaki rodzaj transportu wykorzystuje się do przewożenia paneli fotowoltaicznych?

Firma iCaro Logistics oferuje szeroką flotę pojazdów, a rodzaj transportu jest indywidualnie dobierany do każdego zlecenia i specyfiki konkretnego ładunku. Oferujemy np. transport ciężarowy, kolejowy, morski, powietrzny, a nawet multimodalny czy intermodalny. Nasi specjaliści wybierają zawsze najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jakich zabezpieczeń należy przestrzegać przy transporcie paneli fotowoltaicznych?

Podczas transportu paneli fotowoltaicznych należy szczególnie przestrzegać zasad bezpiecznego transportu i dostosowywać się do instrukcji producenta. Konieczne jest, aby palety były stabilne. Do tego wykorzystujemy deskę, którą przytwierdza się do palety. Stosujemy także papierowe przekładki, które minimalizują drgania mogące uszkodzić ładunek. Firma iCaro to specjaliści z doświadczeniem w specjalistycznych przewozach. Wiemy, że przebieg transportu wpływa na efektywne działanie całej instalacji PV. Oferujemy bezpieczny transport.

Czy oferujecie usługi transportowe paneli fotowoltaicznych za granicę?

Firma iCaro oferuje transport paneli fotowoltaicznych w tym zarówno monokrystalicznych, jak i polikrystalicznych w całej Polsce, Europie, a nawet poza nią.

Ile kosztuje transport paneli fotowoltaicznych?

Na koszt przewozu paneli fotowoltaicznych składa się wiele czynników, np. ilość czy rodzaj towaru, odległość, kierunek trasy lub rodzaj wymaganego pojazdu. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę, skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz na stronie, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.