Transport Wielka Brytania

Potrzebujesz przetransportować swój ładunek do Wielkiej Brytanii? Jesteśmy do usług! Specjalizujemy się w przewozach krajowych i międzynarodowych. Oferujemy przewoźnictwo różnorodnych produktów nawet tych najbardziej wymagających!

Charakterystyka Wielkiej Brytanii

Kraj nazywany jest również Zjednoczonym Królestwem lub Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. To unitarne państwo wyspiarskie leżące w Europie Zachodniej stanowi jeden z ważniejszych punktów na mapie firm transportowych. W jej skład zalicza się Anglię, Walię i Szkocję (położone na Wyspie 'Wielka Brytania’) oraz Irlandię (leżącą w północnej części wyspy 'Irlandia’). Na wyspie tej znajduje się tylko jedyna granica lądowa (z państwem Irlandią). Otoczona jest przez Ocean Atlantycki, Morze Północne, kanał La Manche oraz Morze Irlandzkie.

Nasza oferta — jaki transport do Wielkiej Brytanii?

transport-wielka-brytania

Transport drogowy do Wielkiej Brytanii obejmuje przejazd całopojazdowy, częściowy, a także intermodalny, czyli taki, który polega na połączeniu co najmniej dwóch rodzajów w jeden system. Warto przy tym zaznaczyć, że ten ostatni jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Przewóz towarów realizujemy, wykorzystując dostępne pojazdy, takie jak na przykład ciężarówki, chłodnie, cysterny czy ciągniki. Mamy również do dyspozycji samochody do 24 ton z naczepami oplandekowanymi (13,6 metra), samochody do 6 ton (18 palet, 49 metrów sześciennych) z windą hydrauliczną, a także samochody do 1,5 tony (8 palet, 20 metrów sześciennych) i wiele innych. Organizujemy również przewóz drobnicowywielkogabarytowy z wykorzystaniem różnego rodzaju naczep niskopodwoziowych i platform. Dzięki tak szerokiej dostępności pojazdów możliwa jest wysyłka różnorodnych ładunków. Do skorzystania z naszych usług w tym zakresie zapraszamy duże i małe firmy oraz Klientów indywidualnych.

Już teraz wyceń swój towar!

Wielka Brytania — jakie towary najczęściej transportujemy ?

Zjednoczone Królestwo jest krajem wysoko rozwiniętym, a jego gospodarka jest jedną z głównych w skali świata. Jest również mocarstwem o znacznych wpływach ekonomicznych, kulturalnych, militarnych, naukowych i politycznych na arenie międzynarodowej. Wysoko zmechanizowane i wydajne rolnictwo Wielkiej Brytanii zaspokaja aż około 60 procent potrzeb żywnościowych tego kraju. Ponadto państwo to posiada bogate złoża węgla, gazu ziemnego i ropy naftowej. Co ważne dla transportu, wyspa ta posiada gęstą sieć dróg i autostrad, a także stosunkowo dobrze rozwiniętą sieć połączeń kolejowych.

Do towarów najczęściej importowanych należą:

maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części,
pojazdy, samoloty, statki i inne środki transportu, a także ich elementy,
artykuły spożywcze.

Spedycja Wielka Brytania — co warto wiedzieć?

wielka-brytania-transport

Logistyka wymaga sprawnego oraz starannego planowania i organizacji. Od stycznia 2021 roku Królestwo przestało być krajem członkowskim Unii Europejskiej. Pociągnęło to za sobą liczne zmiany, również w dziedzinie transportu. Po tak zwanym Brexicie Wielka Brytania stała się państwem trzecim dla krajów Unii Europejskiej, w tym dla Polski, co pociągnęło za sobą zmiany w zasadach wjazdu samochodów do tego kraju. Nowe obowiązki transgraniczne sprawiły, że obecnie przewóz towarów do Zjednoczonego Królestwa podlega dozorowi celnemu. W związku z tym przybyło formalności, o których należy pamiętać, przygotowując realizację.

 

 

Postaw na iCaro

Firma iCaro Logistics świadczy ofertę na najwyższym poziomie. Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra spedytorów i kierowców jest w stanie zrealizować każdy, nawet najbardziej specjalistyczny i wymagający transport. Odznaczamy się przy tym indywidualnym podejściem do każdego Klienta i zlecenia, a także wiele usług i rozwiązań logistycznych. Zajmujemy się też wszystkimi formalnościami i przygotowujemy dokumenty, związane między innymi z odprawami celnymi. Pilotujemy każdą realizowaną usługę i jesteśmy w kontakcie ze Zleceniodawcą na wszystkich możliwych etapach. Jesteśmy dostępni pod telefonem 24 godziny na dobę. Tym, co nas wyróżnia jest wysokie ubezpieczenie OCS do kwoty 300 000 Euro, wliczone w kwotę, którą płaci Klient.

Wielka Brytania transport kompleksowo i profesjonalnie.
Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222