Transport alkoholi

W iCaro Logistics kompleksowo wykonujemy transport alkoholi, zarówno dla dużych i niewielkich firm, jak i osób prywatnych. Przewieziemy dla Ciebie każdą jego ilość w wybrane przez Ciebie miejsce. Przetransportujemy artykuły alkoholowe, importowane z różnych stron Europy. Bezpiecznie, punktualnie i tanio dostarczymy Twój ładunek.

Transport chłodniczy alkoholu i nie tylko

Korzystamy z takich form transportu jak:

 drogowy,
 szynowy,
 morski,
 samolotowy,
 multimodalny,
♦  intermodalny.

Przewozimy wina, piwa, wermuty, wysokoprocentowe alkohole, i inne napoje. Korzystamy z nowoczesnych pojazdów dostawczych, idealnych do przemieszczania każdego rodzaju trunków.

Dysponujemy flotą, w której znajdują się między innymi: specjalistyczne cysterny, pojazdy wyposażone w chłodnie, izotermy. Samochody posiadają nowoczesne systemy nawigacji GPS, alarmy i technologie usprawniające pokonywanie trasy.

Wymagane jest najczęściej utrzymanie stałej temperatury. Niekorzystne wahania temperatur mogą mieć negatywny wpływ na przydatność produktów do spożycia lub wręcz przyczynić się do ich zniszczenia. Bardzo ważne są również czynniki takie jak monitorowanie poziomu wilgotności czy kontrola wiarygodności etykiet. Ponadto jedną z najważniejszych praktyk jest odpowiednia segregacja napojów wysokoprocentowych przed transportem. Każdy ich rodzaj powinien być przyporządkowany do odrębnej grupy.

Napisz lub zadzwoń i poznaj szczegółową ofertę! Uzyskaj indywidualną, bezpłatną wycenę transportu!

Przewóz alkoholi w Polsce i Europie

transport alkoholi piwa whisky wina spirytusu

Przewieziemy dla Ciebie napoje alkoholowe nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Europy. Regularnie transportujemy ten typ artykułów między innymi z Hiszpanii, Portugalii czy Bułgarii. Planując trasę, należy dokonać wszelkich niezbędnych formalności. Potrzebna jest tu wiedza branżowa, którą nasi spedytorzy zdobywali na przestrzeni lat. W temacie załadunków alkoholowych nic nie jest w stanie nas zaskoczyć.

Korzystając z naszej oferty, masz pewność, że wykonamy wszelkie potrzebne formalności za Ciebie. Spedycja produktów spożywczych, w tym także alkoholu, niesie ze sobą konieczność wdrożenia szczególnych działań logistycznych. Nie ma tu miejsca na niespodzianki i zakłócenia. Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik.

Bezpieczny transport alkoholu — dlaczego my?

W iCaro Logistics na terenie Polski i za granicą przewozimy codziennie ogromne ilości produktów spożywczych, mrożonek i różnego rodzaju trunków. Nasi spedytorzy, logistycy i kierowcy łączą swe siły, traktując każde zlecenie indywidualnie. Nigdy nie dopada nas rutyna. Na co dzień musimy być na bieżąco zarówno z aktualnymi przepisami prawa, jak i również z innymi wymogami dotyczącymi przewozów. Zaufali nam Klienci, a to jest dla nas najcenniejsze.

Jesteśmy w pełni świadomi odpowiedzialności za powierzone nam towary. Niekiedy transport alkoholi obejmuje produkty, które powstawały latami, a ich wartość jest niezwykle duża. Dlatego przykładamy ogromną wagę do zabezpieczenia każdego pojedynczego przewozu. Wszystkie usługi objęte są polisą ubezpieczeniową, której wymiar to kwota do 300 000 euro. Ta niebagatelna suma jest potwierdzeniem, że naszą spedycję cechują najwyższe normy branżowe.

Zapewniamy:

niezawodny konsulting,
usługi logistyczne,
zarządzanie łańcuchami dostaw,
magazynowanie,
kompleksowe wsparcie dokumentalne i celne,
indywidualną pomoc konsultanta przez 24 godz. na dobę, 7 dni w tyg.

Cechuje nas niezawodność i gwarancja skuteczności. Jako wieloletni partner transportowy firm, doskonale rozumiemy rynek i jego wyzwania.

Fachowcy do przewozu alkoholu

Przewozimy alkohol butelkowany, w beczkach oraz w pojemnikach innego typu. Napoje w butelkach mogą zostać dodatkowo zabezpieczone w skrzyniach lub na paletach. Posiadamy również rozbudowane zaplecze sprzętowe, potrzebne do załadunku — jak chociażby windy hydrauliczne, wózki widłowe.

Alkohol potrzebuje nie tylko specjalnego sposobu załadunku i przetransportowania. Najczęściej przewożenie napojów wysokoprocentowych wymaga uzyskania pozwoleń, specjalnych oznakowań czy innego sposobu pakowania (np. pojemników hermetycznych). Niekiedy wskazane jest też całkowite zaciemnienie przestrzeni załadunkowej.

Co trzeba wiedzieć o transporcie napojów alkoholowych?

Import oraz eksport alkoholu wymaga dostosowania się do przepisów specjalnej ustawy o obrocie towarami akcyzowymi. Konieczne jest w tym przypadku należyte oznakowanie opakowania. Jedną z najważniejszych formalności jest użycie do tego celu tylko wiarygodnych składów akcyzowych.

transport chłodniczy alkoholu

Nie każdy wie o tym, że niektóre spośród alkoholi uważane są za materiały niebezpieczne ADR. Jest tak w przypadku etanolu — spirytusu. Transport tego rodzaju zdecydowanie wymaga zastosowania się do przepisów dotyczących przewozów ADR. Zapisy te mogą być różne w zależności od sposobu pakowania produktów. Niektóre trunki, dostarczane w naczyniach o pojemności do 250 litrów, nie podlegają wymogom dotyczącym materiałów niebezpiecznych.

Warto też pamiętać o tym, aby napoje butelkowane transportować tylko za pomocą sprawdzonych przewoźników (posiadających aktualną książeczkę zdrowia).

Potrzebujesz zrobić transport alkoholi? Nie czekaj, wypełnij bezpłatny formularz wyceny!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222