Transport Skandynawia

Jako prężnie rozwijająca się firma z branży TSL, iCaro Logistics oferuje wiele usług związanych z przewozami krajowymi, jak również międzynarodowymi. Jesteśmy w stanie zrealizować transport w relacji Polska-Skandynawia, a także do krajów nordyckich z różnych państw europejskich i w przeciwnym kierunku.

Skandynawia — transport i jego rodzaje

W zależności od potrzeb Klienta organizujemy transport całopojazdowy (FTL) lub drobnicowy, (inaczej częściowy — LTL), paletowy, dłużycowy, specjalistyczny i materiałów niebezpiecznych (ADR). Nasi wszechstronni i wykwalifikowani pracownicy bez problemu realizują tego typu wymagające usługi, do jakich zaliczają się na również:

Przewozy ponadgabarytowe do Skandynawii dotyczą ładunków ponadnormatywnych. Sprawiają one, że długość oraz masa przemieszczających je pojazdów przekracza określone, standardowo przyjęte wymiary oraz tonaż. Do tego typu ładunków możemy zaliczyć między innymi maszyny (np. rolnicze lub budowlane), elementy infrastruktury drogowej czy też wyposażenie zakładów przemysłowych. Do transportu ponadgabarytowego wykorzystywane są specjalne naczepy niskopodwoziowe, takie jak na przykład semi, tieffbet lub platforma.

transport-skandynawia

Przewóz chłodniczy do Skandynawii polega na transporcie produktów wymagających przechowywania w kontrolowanych warunkach. Krótko mówiąc, należy zapewnić temperaturę oraz wilgotność powietrza, które będą właściwe dla konkretnych produktów. Zaliczają się do nich między innymi artykuły żywnościowe, artykuły medyczne i farmaceutyczne, środki rolnicze oraz kosmetyki. Do ich przewozu stosuje się takie pojazdy, jak na przykład chłodnie (Doppelstock, chłodnie z grodzią, chłodnie hakowe), izotermy i lodownie.

Pewny transport do Skandynawii

Mogą Państwo zlecić naszej firmie transport do Skandynawii i w kierunku przeciwnym rozmaitych towarów. Zadbamy o to, żeby dobrać do nich odpowiedni środek przewozu. Do wykorzystywanych przez nas pojazdów zaliczają się między innymi:

  • ciężarówki o różnej ładowności,
  • cysterny,
  • samochody do 1,5 tony,
  • samochody do 6 ton z windą hydrauliczną,
  • samochody do 24 ton z naczepami oplandekowanymi.

Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie przewożonych ładunków. Mając to na uwadze, nasi specjaliści zadbają o to, aby powierzone nam towary zostały odpowiednio zabezpieczone na czas przewozu. Zatroszczą się też o załadunek i rozładunek. Dzięki temu Państwa towar dotrze do miejsca docelowego bez uszczerbku. Dodatkowo zapewniamy korzystne i wysokie ubezpieczenie OCS sięgające kwoty 300 000 Euro. Jest ono wliczone w cenę, jaką Klient płaci za zlecenie, a zatem nie generuje dodatkowych kosztów.

Spedycja do Skandynawii i jej specyfika

To region północnej Europy, który obejmuje trzy kraje – Szwecję, Norwegię i Danię. Oznacza to, że obejmuje ona część krajów nordyckich. Chociaż zalicza się do niej niekiedy na przykład Islandię i Finlandię, to jednak w samych krajach tych uważa się, że należą do niej tylko trzy wymienione wyżej państwa. Są one ze sobą powiązane historycznie oraz kulturowo.

Przewóz towarów do tego regionu stanowi spore wyzwanie, któremu nie każda firma transportowa może sprostać. Jest tak w przypadku m.in. transportu ponadgabarytowego. Skandynawia jest bowiem krajem o górzystym ukształtowaniu terenu oraz zmiennym i surowym klimacie. Biorąc to wszystko pod uwagę, przewozy do krajów skandynawskich powierzamy tylko najbardziej doświadczonym kierowcom. Są oni odpowiednio przeszkoleni, żeby bezpiecznie dowieźć ładunek na miejsce, nawet w trudnych, zimowych warunkach.

Spedycja do tych państw posiada swoją własną specyfikę. Wiąże się ona, chociażby z koniecznością dopełnienia formalności związanych z odprawami promowymi. Ponadto, jak już wspomniano, warunki geograficzne mogą się wiązać z pewnymi utrudnieniami na drogach. Dlatego też niezwykle istotne jest odpowiednie i optymalne zaplanowanie trasy przejazdu, jeśli mamy na uwadze przy Skandynawii. Transport chłodniczy z racji swojej specyfiki (konieczność utrzymania określonej temperatury towarów) jest jedną z usług, które wymagają starannego planowania i organizacji. O wszystko to zadbają nasi niezawodni spedytorzy, którzy są w tej dziedzinie niezastąpieni. Z uwagi na położenie geograficzne Skandynawii organizujemy również przyjazne dla środowiska usługi intermodalne.

Wybierz najlepszą firmę transportową

transport-skandynawiaW iCaro Logistics zatrudniamy najbardziej kompetentnych spedytorów i kierowców. Dokładamy wszelkich starań, żeby sprostać wymaganiom naszych Klientów, z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Pojazdy, jakimi dysponujemy, są sprawne, regularnie serwisowane i odpowiednio wyposażone. Oferujemy konkurencyjne ceny naszych usług.

W celu uzyskania niezobowiązującej wyceny mogą się Państwo z nami skontaktować telefonicznie lub wypełniając formularz kontaktowy. Obsługujemy zarówno duże i mniejsze firmy, jak i Klientów indywidualnych.

Skandynawia — transport niezawodnie i rzetelnie z iCaro Logistics.

Zapraszamy do współpracy!

wyślij-formularzzlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Na jakich rynkach jesteśmy?