Transport palet

Transport palet to bardzo wygodny sposób przewozu dużej ilości towaru, a także dużych gabarytowo maszyn. Ponadto transport palet to najbezpieczniejsza metoda dostarczania towarów i maszyn o różnych wymiarach. Z transportu palet korzystają zarówno osoby prywatne, jak i małe oraz duże przedsiębiorstwa, głównie z uwagi na fakt, że jest nie tylko bezpieczny, to również łatwe i wygodne rozwiązanie dla Klienta. Sprawdź!

W iCaro Logistics oferujemy zarówno transport palet krajowy, jak i transport palet międzynarodowy. Przewozimy przesyłki na terenie całej Polski, Europy, a także na obszarach pozaeuropejskich. Najczęściej dostarczamy towary do Niemiec, Skandynawii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, czy Włoch.

Transport palet z iCaro – postaw na profesjonalizm

transport paletNiezależnie od tego,czy otrzebujesz transport palet wyłącznie pojedynczej palety, czy przewozu całopojazdowego, do 24 ton, nasza oferta z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Atrakcyjny cennik, doskonałe zaplecze spedycyjne i nowoczesna flota pojazdów stanowią naszą przewagę. Stali zleceniodawcy mogą liczyć u nas na rabaty i zniżki! Potrzebujesz pilnego przewozu materiałów na europaletach lub na paletach niestandardowych? Wykonamy dla Ciebie sprawnie i w atrakcyjnej cenie.

Czym jest transport palet?

Międzynarodowy transport palet i transport palet krajowy to kompleksowe usługi, które zawierają w sobie wiele dodatkowych czynności spedycyjnych.

Oprócz samego dowozu, oferujemy również usługi między innymi magazynowania, ubezpieczenie przesyłki, organizację potrzebnej dokumentacji, odprawy celne, przeprawy promem, a także opiekę nad kwestiami podatkowymi.

Przesyłki spaletyzowane możemy dostarczyć dla Ciebie transportem ciężarowym, morskim, samolotowym lub szynowym. Możliwy jest także przewóz towarów o niestandardowych kształtach, które wystają poza obręb konstrukcji palety.

W transporcie krajowym i międzynarodowym stosuje się palety o różnych wymiarach. Najpopularniejsza i najczęściej wykorzystywana jest tzw. europaleta. Określana jest ona także jako paleta EURO lub paleta EPAL. Regularnie transportujemy materiały również na tzw. paletach przemysłowych. Na ogół przewozimy przesyłki na paletach drewnianych, ale w transporcie stosowane są też palety wykonane z tworzyw sztucznych (plastikowe) lub metalowe. Wymiary standardowej europalety to 120 x 80 x 14 cm. Maksymalna ładowność wynosi natomiast 1200 kg. Najczęściej układa się na niej towary w taki sposób, by nie przekraczały wymiarów jej podstawy.

Zalety transportu na paletach

Przewóz przesyłek ułożonych na paletach ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest łatwe zabezpieczenie towaru na czas trasy. Przedmiot lub przedmioty, ułożone na palecie, najczęściej zostają na końcu dodatkowo owinięte folią lub zabezpieczone taśmami.

Taka paleta ma znane wymiary, co pozwala firmom spedycyjnym na szybkie obliczenie potrzebnego w samochodzie miejsca. Przesyłki na paletach są też łatwiejsze w załadunku. Z wykorzystaniem wózków widłowych lub wind hydraulicznych można bardzo łatwo umieścić je w samochodzie. Oba te rodzaje sprzętów pomocniczych posiadamy w naszej firmie transportowej.

Europalety i palety przemysłowe są bardzo pakowne. Na pojedynczą paletę w bezpieczny sposób załadować można dużą ilość towaru.

Nie dziwi więc fakt, że stali Klienci zlecają nam bardzo często zarówno krajowy, jak i międzynarodowy transport palet.

Transport palet międzynarodowy – profesjonalizm w atrakcyjnej cenie

transport palet międzynarodowyWybierając firmę spedycyjną, warto wybrać świadomie. Przy transporcie wymagany jest pełen profesjonalizm, bo przewożone przesyłki często bywają delikatne lub wymagające większych zabezpieczeń (jak np. żywność lub towary ADR).

Klient, oddając przesyłkę w ręce spedytora, powierza mu niekiedy przedmioty o bardzo dużej wartości. Dlatego pierwszym wyznacznikiem powinno być bezpieczeństwo. Nasza firma transportowa może pochwalić się bardzo wysokim standardem ubezpieczenia — aż do 300 000 euro. Wymiar ubezpieczenia mówi bardzo wiele o wiarygodności firmy.

Usługi iCaro Logistics są nie tylko kompleksowe i fachowo wykonane, ale są też atrakcyjne cenowo. Nasze doświadczenie i bogata wiedza branżowa na temat spedycji pozwala wybierać dla Klientów tylko najlepsze rozwiązania. Analitycy stale służą bezpłatną poradą na temat taniego transportu paletowego.

Jeśli chodzi o transport palety, cena uzależniona jest najczęściej, jak w wielu innych przypadkach, od ilości (wagi, wymiarów) i specyfiki towaru, a także od miejsca docelowego przewozu. Aby najszybciej uzyskać informacje o kosztach, wypełnij dedykowany formularz umieszczony na stronie internetowej i otrzymaj bezpłatną wycenę transportu palety!

Napisz lub zadzwoń i dowiedz się, ile zapłacisz za transport palety z iCaro!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr: 720 820 222

Na jakich rynkach jesteśmy?

Czy transport palet za granicę jest możliwy?

W iCaro Logistics przewozimy różnego rodzaju towary, na terenie całej Polski, Europy, a nawet poza nią. Wykorzystujemy do tego nie tylko transport ciężarowy, ale też morski, samolotowy czy szynowy.

Jakie są rodzaje palet?

W transporcie wykorzystuje się palety o różnych wymiarach, jednak najbardziej pospolita jest europaleta. Wymiary standardowej palety euro to 120 x 80 x 14 cm. Maksymalna waga ładunku wynosi 1200 kg. Przeważnie używamy palet drewnianych, ale także z tworzyw sztucznych lub metalowych.

Jakie są zalety transportu na paletach?

Transport na paletach ma wiele zalet. Najistotniejszą jest łatwa możliwość zabezpieczenia przesyłki na czas transportu. Palety mają powszechnie znane wymiary, przez co spedytorzy z łatwością określą ilość potrzebnego miejsca, a z wykorzystaniem wózków widłowych lub wind bez przeszkód umieszcza się je w samochodzie. Ponadto palety są pakowne i pozwalają na załadunek dużej ilości towaru.

Jaka jest minimalna ilość palet do transportu?

Nie ma minimalnej ilości palet do transportu. W iCaro Logistics transportujemy zarówno pojedyncze palety, jak i większe zamówienia. Aby poznać indywidualną wycenę Twojego transportu, skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz na stronie. A nasi specjaliści odpowiedzą Ci już w 24h.