Transport palet

Jednym z głównych rodzajów przesyłki towarów jest transport palet. To bardzo wygodny sposób przewozu dużej ilości asortymentu, a także dużych gabarytowo urządzeń. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod dostarczania. Z przewozu palet korzystają zarówno osoby prywatne, jak i małe oraz duże przedsiębiorstwa, głównie z uwagi na fakt, że jest nie tylko bezpieczny, to również łatwe i wygodne rozwiązanie dla Klienta. Sprawdź!

W iCaro Logistics oferujemy zarówno transport palet krajowy, jak i międzynarodowy. Przewozimy przesyłki na terenie całej Polski, Europy, a także na obszarach pozaeuropejskich. Najczęściej dostarczamy towary do Niemiec, Skandynawii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, czy Włoch.

Transport palet z iCaro – postaw na profesjonalizm

Palety transport z iCaro!Niezależnie od tego,czy potrzebujesz wyłącznie transportu pojedynczej palety, czy przewozu całopojazdowego, do 24 ton, nasza oferta z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Atrakcyjny cennik, doskonałe zaplecze spedycyjne i nowoczesna flota pojazdów stanowią naszą przewagę. Stali zleceniodawcy mogą liczyć u nas na rabaty i zniżki! Potrzebujesz pilnego przewozu materiałów na europaletach lub na paletach niestandardowych? Wykonamy dla Ciebie sprawnie i w atrakcyjnej cenie.

Oprócz samego dowozu oferujemy również usługi między innymi magazynowania, ubezpieczenie przesyłki, organizację potrzebnej dokumentacji, odprawy celne, przeprawy promem, a także opiekę nad kwestiami podatkowymi.

Czym jest transport palet?

Międzynarodowy i krajowy transport palet to rodzaj przewozu towarów, który charakteryzuje się — jak sama nazwa wskazuje — przesyłką towarów na określonej palecie i do określonej lokalizacji. Taka usługa zawiera w sobie wiele dodatkowych czynności spedycyjnych.

Przesyłki spaletyzowane można dostarczać transportem ciężarowym, morskim, samolotowym lub szynowym. Możliwy jest także przewóz towarów o niestandardowych kształtach, które wystają poza obręb konstrukcji palety.

Rodzaje palet

W transporcie krajowym i międzynarodowym stosuje się palety o różnych wymiarach. Najpopularniejsza i najczęściej wykorzystywana jest tzw. europaleta. Określana jest ona także jako paleta EURO lub paleta EPAL. Regularnie przewozimy materiały również na tzw. paletach przemysłowych.

Na ogół stosujemy palety drewniane, ale w transporcie stosowane są także palety wykonane z tworzyw sztucznych (plastikowe) lub metalowe. Wymiary standardowej europalety to 120 x 80 x 14 cm. Maksymalna ładowność wynosi natomiast 1200 kg. Najczęściej układa się na niej towary w taki sposób, by nie przekraczały wymiarów jej podstawy.

Zalety transportu na paletach

Przewóz przesyłek ułożonych na paletach ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest łatwe zabezpieczenie towaru na czas trasy. Przedmiot lub przedmioty, ułożone na palecie, najczęściej zostają na końcu dodatkowo owinięte folią lub zabezpieczone taśmami.

Taka paleta ma znane wymiary, co pozwala firmom spedycyjnym na szybkie obliczenie potrzebnego w pojeździe miejsca. Przesyłki na paletach są też łatwiejsze w załadunku. Z wykorzystaniem wózków widłowych lub wind hydraulicznych można bardzo łatwo je układać. Oba te rodzaje sprzętów pomocniczych posiadamy w naszej firmie transportowej.

Transport palet międzynarodowy — tylko z iCaro

transport palet międzynarodowyWybierając firmę spedycyjną, warto wybrać świadomie. Przy transporcie zagranicznym wymagany jest pełen profesjonalizm, bo przewożone przesyłki często bywają delikatne lub wymagające większych zabezpieczeń, szczególnie na dłuższych trasach (jak np. żywność lub towary ADR).

Klient, oddając przesyłkę w ręce spedytora, powierza mu niekiedy przedmioty o bardzo dużej wartości. Dlatego pierwszym wyznacznikiem powinno być bezpieczeństwo. Nasza firma transportowa może pochwalić się bardzo wysokim standardem ubezpieczenia — aż do 300 000 euro.

Profesjonalizm w atrakcyjnej cenie

Usługi iCaro Logistics są nie tylko kompleksowe i fachowo wykonane, ale są też atrakcyjne cenowo. Nasze doświadczenie i bogata wiedza branżowa na temat spedycji pozwala wybierać dla Klientów tylko najlepsze rozwiązania. Analitycy stale służą bezpłatną poradą na temat taniego transportu paletowego.

Jeśli chodzi o transport palety, cena uzależniona jest najczęściej, jak w wielu innych przypadkach, od ilości (wagi, wymiarów) i specyfiki towaru, a także od miejsca docelowego przewozu. Aby najszybciej uzyskać informacje o kosztach, wypełnij dedykowany formularz umieszczony na stronie internetowej i otrzymaj bezpłatną wycenę transportu palety!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Czy transport palet za granicę jest możliwy?

W iCaro Logistics przewozimy różnego rodzaju towary, na terenie całej Polski, Europy, a nawet poza nią. Wykorzystujemy do tego nie tylko transport ciężarowy, ale też morski, samolotowy czy szynowy.

Jakie są rodzaje palet?

W transporcie wykorzystuje się palety o różnych wymiarach, jednak najbardziej pospolita jest europaleta. Wymiary standardowej palety euro to 120 x 80 x 14 cm. Maksymalna waga ładunku wynosi 1200 kg. Przeważnie używamy palet drewnianych, ale także z tworzyw sztucznych lub metalowych.

Jakie są zalety transportu na paletach?

Transport na paletach ma wiele zalet. Najistotniejszą jest łatwa możliwość zabezpieczenia przesyłki na czas transportu. Palety mają powszechnie znane wymiary, przez co spedytorzy z łatwością określą ilość potrzebnego miejsca, a z wykorzystaniem wózków widłowych lub wind bez przeszkód umieszcza się je w samochodzie. Ponadto palety są pakowne i pozwalają na załadunek dużej ilości towaru.

Jaka jest minimalna ilość palet do transportu?

Nie ma minimalnej ilości palet do transportu. W iCaro Logistics transportujemy zarówno pojedyncze palety, jak i większe zamówienia. Aby poznać indywidualną wycenę Twojego transportu, skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz na stronie. A nasi specjaliści odpowiedzą Ci już w 24h.