Transport ładunków

iCaro Logistics to intensywnie rozwijająca się firma świadcząca kompleksowe usługi w branży transport-spedycja-logistyka. W związku z tym oferujemy Państwu transport ładunków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i poza granicami naszego kraju. Zakres naszych usług obejmuje zarówno kraje należące do Unii Europejskiej, jak i te niebędące jej członkami.

Transport ładunku – definicja

transport ładunków

Transport to słowo wywodzące się z języka łacińskiego (transportare – przewieźć, przenieść). Mianem transportu określamy przemieszczanie ludzi i ładunków w przestrzeni. Odbywa się ono z wykorzystaniem odpowiednich środków lokomocji. Rzecz jasna, towarzyszył on ludzkości od samego początku rozwoju cywilizacji. Należy pamiętać, że jest ściśle powiązany z pozostałymi działami gospodarki i warunkuje ich rozwój.

Ładunek (z języka angielskiego cargo) to określenie oznaczające wszystkie towary, które zwykle umieszcza się w części pojazdu przeznaczonej do przewozu. Nie są one na stałe zamocowane do pojazdu, lecz znajdują się w nośnikach, na przykład w skrzyniach lub kontenerach. Każdy ładunek posiada swoje określone cechy, między innymi fizyczne, chemiczne, czy też biologiczne.

Ładunki transportowe i ich rodzaje

Nasza firma może się poszczycić kadrą doświadczonych i wszechstronnych spedytorów. Wykonujemy między innymi przewóz całopojazdowy i częściowy. W zakres naszych usług wchodzi też transport paletowy, dłużycowy i niskopodwoziowy. Ponadto nie jest nam obcy ładunek specjalistyczny. Zalicza się do niego, między innymi, transport wielkogabarytowy, chłodniczy, czy też ADR (czyli materiałów niebezpiecznych).

Przewozimy ładunki transportowe różnymi rodzajami pojazdów

Każdy ładunek do przewiezienia posiada swoje własne, określone cechy. W wyniku tego konieczne jest dobranie odpowiedniego środka transportu. Firma iCaro Logistics ma do swojej dyspozycji szeroką gamę pojazdów. Korzystamy z tak zwanych busów i solówek, a także różnego rodzaju naczep. Zaliczamy do nich między innymi:

busy typu plandeka lub ze sztywną zabudową,
samochody ciężarowe o różnej ładowności (np. do 3,5 tony, do 6 ton, do 24 ton),
naczepy typu plandeka, firanka lub mega,
naczepy typu chłodnia,
platformy i naczepy niskopodwoziowe,
auta z HDS,
zestawy przestrzenne.

Przede wszystkim chcemy, aby każdy powierzony nam ładunek do przewiezienia, dotarł na czas i miejsce bez przeszkód. Dlatego też upewniamy się, że wszystkie wykorzystywane przez nas pojazdy są sprawne oraz regularnie serwisowane.

Ładunki do przewozu dla każdego

Często wpisywaną frazą w kontekście przewozu ładunków jest Mam ładunek, szukam transportu. Możemy zapewnić, że nasze usługi transportowe realizujemy dla szerokiego grona odbiorców, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Naszymi Klientami są pracownicy zarządu, działu logistyki lub administracji głównie z branż:

budowlanej,
metalurgicznej,
spożywczej,
rolniczej,
motoryzacyjnej,
drzewnej,
elektrycznej.

Inną grupę naszych Zleceniodawców stanowią więksi przedsiębiorcy z innych branż, takich jak, chociażby odzieżowa, sportowa czy zoologiczna. Natomiast około 10-15 procent naszych Klientów to osoby prywatne. Zwykle transportują one takie ładunki, jak meble czy pojazdy, lub potrzebują zorganizować większą przeprowadzkę. Jak widać, nawiązujemy zarówno długotrwałą współpracę, jak i realizujemy pojedyncze zlecenia.

Zapewniamy zabezpieczenie ładunków w transporcie

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku w transporcie. Ryzyko, na jakie jest on narażony, zależy od kilku czynników. Zalicza się do nich na przykład rodzaj środka lokomocji, czynniki zewnętrzne oraz czynnik ludzki. Z tego powodu współpracujemy tylko z doświadczonymi kierowcami, którzy zadbają o to, aby Twój towar dotarł na miejsce bez uszkodzeń. Zabezpieczenie ładunków w transporcie drogowym obejmuje nie tylko ich odpowiedni przewóz, ale też załadunek i rozładunek. Gwarantujemy, że wszystkie te czynności zostaną wykonane z należytą starannością. Co więcej, w cenę każdego zlecenia wliczone jest wysokie ubezpieczenie OCS sięgające nawet do kwoty 300 000 Euro.

Oferujemy konkurencyjne ceny przewozu ładunków

ładunki do przewozu

Cena przewozu ładunków jest uzależniona od wielu zmiennych. Można do nich zaliczyć między innymi kierunek, odległość, rodzaj potrzebnego pojazdu, ilość, masę i objętość towaru, a także czas. Na cenę transportu ma też wpływ dostępny budżet, a nawet pora roku.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, każdy realizowany przez nas przewóz jest wyceniany indywidualnie. Dokładamy przy tym wszelkich starań, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować koszty. Niezobowiązującą wycenę przygotowujemy do 24 godzin lub szybciej, jeżeli chodzi o transport ekspresowy. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

Zapraszamy do współpracy!

transport-wyslij-formularztransport-zlec-darmowa-wycene

Potrzebujesz transportu?

Wypełnij formularz wyceny transportu lub zadzwoń pod nr:

720 820 222

Ładunek transportowy - jaka definicja?

Ładunek transportowy można zdefiniować jako każdy rodzaj towaru lub materiału, który jest przedmiotem transportu przez różne środki transportu, takie jak samochody ciężarowe, pociągi, statki czy samoloty. Ładunek może obejmować szeroki zakres przedmiotów, od surowców, przez produkty przemysłowe, po towary konsumpcyjne i specjalistyczne, w tym ładunki niebezpieczne, ciężkie, wielkogabarytowe czy wymagające kontrolowanej temperatury.

Jakie są rodzaje ładunków transportowych?

Ładunki transportowe można klasyfikować na wiele sposobów, w zależności od ich charakterystyki, wymagań dotyczących transportu, a także specyficznych właściwości. Oto podstawowe rodzaje ładunków transportowych: ładunki sypkie, ładunki płynne, ładunki paletowe, skonteneryzowane, ładunki niebezpieczne, ładunki wielkogabarytowe, ładunki chłodnicze i ładunki wartościowe.

Mam ładunki do przewiezienia - co robić?

Jeśli masz ładunki do przewiezienia, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby zorganizować ich transport w sposób skuteczny i bezpieczny. Oto ogólne wskazówki — Po pierwsze określ rodzaj i specyfikację ładunku w tym wagę, wymiary, czy jest to ładunek niebezpieczny, wymaga specjalnych warunków transportu, jak kontrola temperatury czy zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Po drugie znajdź firmę transportowe lub spedycyjną, która specjalizuje się w przewozie ładunków podobnych do twojego. Po trzecie podaj wszystkie najważniejsze informacje wybranej firmie spedycyjnej takie jak: termin wysyłki i odbioru oraz wszystkie zebrane informacje o ładunku. Po czwarte zleć transport wybranej firmie.